Nobel biocare

Paskirstė beveik 48 tūkst. antivirusinių vaistų

Sveikatos apsaugos ministras iš sukaupto valstybės rezervo 256 sveikatos priežiūros įstaigoms paskirstė 47 670 pakuočių antivirusinių vaistų.

Tai padaryta atsižvelgus į didėjantį sergamumą gripu šalyje ir į pateiktus asmens sveikatos priežiūros įstaigų antivirusinių vaistų poreikius.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje nustatyti pirmieji 2 šio sezono mirties nuo gripo A(H1N1) atvejai. Abu pacientai sirgo sunkiomis lėtinėmis ligomis. Susirgimai gripu sukėlė pavojingas gyvybei komplikacijas.

Paskutiniąją praėjusių metų savaitę 10 tūkst. Lietuvos gyventojų teko 47,9 susirgimo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripo epidemija skelbiama, kai serga 100 iš 10 tūkstančių gyventojų.

Lietuva Valstybės medicinos rezerve turi sukaupusi daugiau nei 220 tūkst. pakuočių antivirusinių vaistų, pakankamą antibiotikų, medicinos pagalbos priemonių ir medicinos įrangos, kurie skirti gripui ir jo komplikacijoms gydyti, taip pat asmeninių apsaugos priemonių.

Praėjusių metų pabaigoje iš 100 tūkst. už valstybės lėšas įsigytų vakcinų skiepijimui nuo gripo dozių jau panaudota 90 proc., t.y. pasiskiepijo net 88 tūkst. žmonių, priklausančių rizikos grupėms – sergančių lėtinėmis širdies-kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais ir t.t.

Savo lėšomis Lietuvoje per praėjusių metų spalio ir lapkričio mėnesius nuo gripo pasiskiepijo dar 83 tūkst. 365 asmenys.

Pastarųjų savaičių duomenims, kol kas tik 6 Europos šalyse – Belgija, Estija, Prancūzija, Portugalija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė – stebimas didėjantis sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Itin nepalanki epidemiologinė situacija yra susiklosčiusi Jungtinėje Karalystėje.

Šioje šalyje nuo gruodžio mėnesio pradžios, nors ir buvo žemas sergamumas gripu, pradėjo daugėti sunkių gripo ligos atvejų.

Susiklosčiusi situacija panaši į 2009-2010 m. pandeminį laikotarpį, tačiau skiriasi nuo prieš tai buvusio (2008-2009 m.) gripo sezono, kadangi dauguma žmonių serga lengvos ar besimptomės formos gripu, tačiau kai kuriems itin išsivysto A (H1N1) virusas, kuris sukėlė 2009 metų pandemiją.

Ekspertų nuomone, kol kas gripo sezonas Europoje yra panašus į 2010 m. gripo sezoną Pietų pusrutulyje (pvz. Naujoji Zelandija), nes kol kas cirkuliuoja pandeminis A(H1N1) gripo virusas, tačiau skiriasi nuo Šiaurės Amerikos ir Azijos, kur kol kas dominuoja A(H3N2).


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE