Mollers

Pasieniečių sraigtasparniu skraidinta donoro širdis

Apie vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) iš Nacionalinio transplantacijos biuro gavo pranešimą apie tai, kad donoro organui skraidinti reikalingas pasieniečių Aviacijos rinktinės sraigtasparnis.

Kaip praneša VSAT, iš Aviacijos bazės Paluknyje, Trakų rajone, pakilęs VSAT sraigtasparnis „Eurocopter” netrukus nusileido Vilniaus oro uoste . Į jį privačiu lėktuvu atskrido trys chirurgai iš Vokietijos. Juos pasieniečiai per pusvalandį nuskraidino į Panevėžį. Patys vokiečiai savo lėktuvu dėl techninių reikalavimų į Panevėžį skristi negalėjo.

Čia vokiečiai iš vienos ligoninės paėmė vidutinio amžiaus moters širdį. Vėl skubiai, per 30 minučių, VSAT lakūnai juos parskraidino atgal į sostinės oro uostą. Iš čia Vokietijos medikai širdį transplantacijai išskraidino savo lėktuvu.

Pasieniečių sraigtasparnis šeštadienį paryčiais po sėkmingo skrydžio grįžo į bazę Trakų rajone.

Tai antras VSAT sraigtasparnio skrydis gabenant organus transplantacijai. Šių metų birželio 22 dieną pasieniečiai iš Klaipėdos per 50 minučių transplantacijai į Kauno klinikas sėkmingai atskraidino donoro kepenis.

Gegužės viduryje VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras pasirašė sutartį, numatančią galimybę moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter” skraidinti transplantacijai reikalingus organus. VSAT pilotai organus yra pasirengę gabenti ir iš užsienio šalių.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter EC120B Colibri”, du „Eurocopter EC135” ir vieną „Eurocopter EC145”.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE