Nobel biocare

Pasaulio sveikatos organizacija išsakė paramą LVŽS vykdomai politikai

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikina Lietuvos sveikatos apsaugos ministeriją ir valdančiuosius dėl šalyje vykdomos antialkoholinės politikos, Lietuvą vadina pavyzdžiu visam pasauliui ir džiaugiasi Lietuvoje pasiektais rezultatais.

Europos regiono direktorius dr. Piroska Ostlin laiške, adresuotame Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, akcentuoja  tris ypač efektyvias LVŽS įgyvendintas priemones: akcizų kėlimą, priimtus prekybos alkoholiu draudimus bei alkoholio prieinamumo mažinimą. Pasak jo, „šios priemonės yra pagrindiniai žingsniai pirmyn saugant Lietuvos žmonių sveikatą.” Jos lėmė reikšmingą alkoholio vartojimo bei alkoholio nulemtų mirčių skaičiaus sumažėjimą.

PSO Europos regiono direktorius dr. Piroska Ostlin’as sveikina Lietuvą laikantis PSO rekomendacijų.

Jis taip pat pastebi, kad po to, kai Lietuvoje buvo priimtos ir įsigaliojo  alkoholio kontrolės priemonės, buvo stebimos skaitlingos ir nenutrūkstamos pastangos jas susilpninti, tačiau jis sveikina nuolatinį valdžios siekį išlaikyti svarbius pasiekimus.

Laiške taip pat pabrėžiama, kad Lietuvai būtina toliau riboti alkoholio prieinamumą viešose vietose, draudžiant prekiauti alkoholiu paplūdimiuose, poilsio zonose, parkuose ar kitose vietose, kurios prieinamos vaikams ar paaugliams. Pasak dr. Piroska Ostlin’o tokie sprendimai pasiteisina – tarptautinė praktika rodo, kad alkoholio kontrolės priemonių naudojimas sąlygoja geresnę visuomenės sveikatą, didina visuomenės gerovę, mažina alkoholio vartojimo ekonominę naštą, kuri pasireiškia tiek prarastu darbingumu, tiek ir tiesioginėmis išlaidomis sveikatos apsaugai.

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pažymi, kad LVŽS nuosekliai laikėsi alkoholio vartojimo mažinimo politikos, nebijojo įgyvendinti savo įsipareigojimų rinkėjams. „Mes dabar matome, kad priimti sprendimai pasiteisina ir mūsų veiklos rezultatai vertinami netgi tokiose tarptautinėse organizacijose, kaip kad Pasaulio sveikatos organizacija. Yra džiugu matyti, kad 2016 -2018 m. mirtys dėl tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų sumažėjo 23.6%, alkoholinių psichozių – 24.4%, o bendras alkoholio suvartojimas – 15 %. Tai ne paprasti skaičiai, tai išsaugotos žmonių gyvybės, šeimos, saugesnė ir darnesnė aplinka, kurioje gyvename. Mes niekada nesivaikėme reitingų, dirbome, nepaisydami patiriamo milžiniško spaudimo, tuos darbus, kuriuos buvo prasminga daryti, kurių reikėjo žmonėms, o dabar matome džiuginančius rezultatus”, – sako Seimo narys R. Karbauskis.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE