Biorythm

Pasaulinė diena be tabako – 2011 m. gegužės 31 d

Vartotojų reikalų ir sveikatos GD generalinio direktoriaus pavaduotojas Martin Seychell: ,,Šiais metais gegužės 31 d. minimą Pasaulinę dieną be tabako daugiausia dėmesio bus skiriama Pasaulio sveikatos organizacijos Tabako kontrolės pagrindų konvencijai (TKPK) – PSO narių 2003 m. gegužės mėn. sudarytai plataus masto tarptautinei sutarčiai, kuri įsigaliojo 2005 m. vasario mėn. TKPK pasirašiusios šalys – šiuo metu jų yra daugiau nei 170 – susitarė imtis veiksmingų priemonių, kad apsaugotų žmones nuo tabako vartojimo”.

ES buvo viena pagrindinių TKPK rengimo iniciatorių ir prisidėjo prie daugelio jos nuostatų suformulavimo. Mes ne tik dalijamės sukaupta patirtimi ir gera praktika, bet ir norime susipažinti su kitų šalių metodais, politikos kryptimis ir įstatymais. Visuomet galime tobulėti.

Pavyzdžiui, mūsų Tabako gaminių direktyva skirta daugelio šių gaminių savybių suvienodinimui visoje Europoje užtikrinant aukštą sveikatos apsaugos lygį. Nors ši direktyva buvo sveikintinas žingsnis, per dešimtmetį ji spėjo pasenti. Daugelis nūdienos problemų nebuvo aktualios 2001 m. Pavyzdžiui, kaip kovoti su naujoviškais nerūkomojo tabako ar nikotino gaminiais, parduodamais internetu arba turinčiais aromatų bei ingredientų, dėl kurių tabakas tampa patrauklus jaunimui?
Tabako kontrolei reikia kompleksinių sprendimų – teisės aktai yra labai svarbūs, tačiau turime imtis ir švietimo, informavimo bei sąmoningumo skatinimo priemonių ir vykdyti aktyvias kampanijas ES, kurios būtinos prevencijai ir tabako vartojimo mažinimui. Mūsų ankstesnėje ES kampanijoje HELP (2005 m. spalio mėn.) didžiausias dėmesys buvo skiriamas jaunimo rūkymo prevencijai. Šiemet pradėsime naują kampaniją, skatinančią 25–34 metų gyventojus mesti rūkyti. Tokių gyventojų ES yra 145 tūkstančiai. Naujojoje kampanijoje akcentuojami ne rūkymo pavojai, o nerūkymo finansinė nauda, geresnė fizinė ir psichinė sveikata.
Siekiame vykdyti veiksmingą tabako kontrolę, kuri užtikrintų mūsų piliečių saugumą ir gerovę bei sveikesnę Europą, taip pat būti pasaulinės sveikatos apsaugos politikos lyderiai tabako kontrolės srityje.


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE