Biorythm

Papildomoji ir alternatyvioji medicina – ES piliečio sveikatos priežiūros poreikiams tenkinti

Europos papildomosios ir alternatyviosios medicinos gydytojų organizacijų aljanso CAMDOC vardu dr. Tonas Nicolai: „Papildomoji ir alternatyvioji medicina vis labiau populiarėja Europoje – 65 % gyventojų teigia, kad yra naudojęsi šios formos medicina. Pagrindinės nurodomos naudojimosi ja priežastys yra jos holistinis pobūdis, veiksmingumas ir orientavimasis į sveikatingumo skatinimą, o ne simptomų kontrolę”.
Papildomosios ir alternatyviosios medicinos gydytojai bei specialistai savo srityje rekomenduoja individualų priežiūros priemonių komplektą, į kurį įeina viena arba kelios specialios papildomosios ir alternatyviosios medicinos priemonės bei patarimai, kaip keisti gyvenimo būdą, maitintis, mankštintis, mažinti stresą ir kt. Papildomosios ir alternatyviosios medicinos terapijoje sveikatą ir ligą paprastai stengiamasi paveikti padedant vykti žmogaus natūraliam savaiminio gijimo procesui. Ši terapija naudojama sveikatingumui skatinti ir sveikatai išsaugoti ir gali būti pirmiausia pasirenkama įvairiausioms sveikatos problemoms spręsti, ypač kai tradicinio gydymo joms nėra arba jis neveiksmingas. Alternatyvioji medicina taip pat gali papildyti tradicinę.
Papildomajai ir alternatyviajai medicinai priskiriama akupunktūra, antroposofinė medicina, ajurveda, gydymas žolelėmis, homeopatija, naturopatija, tradicinė kinų ir tibetiečių medicina, šiatsu, joga ir daugybė kitų.
EUROCAM – papildomosios ir alternatyviosios medicinos pacientų, gydytojų ir specialistų aljansas – yra įsipareigojęs labiau informuoti visuomenę apie šios rūšies medicinos naudą, ypač ligų prevencijos ir sveikatingumo skatinimo, pacientų saugos, sveikatos priežiūros paslaugų, kurių dėmesio centre – pacientai, psichinės sveikatos, palaikomosios slaugos, sveikatos ekonomikos ir vyresnio amžiaus žmonių sveikatingumo srityse.
Europos Komisijos Mokslinių tyrimų generalinio direktoratas, atsižvelgdamas į tai, kad vis daugiau Europos gyventojų naudoja papildomąją ir alternatyviąją mediciną (angl. trumpinys – CAM), finansavo projektą CAMbrella. Jis skirtas būsimų Europos papildomosios ir alternatyviosios medicinos mokslinių tyrimų, atitinkančių Europos sveikatos priežiūros poreikius, planui parengti.
Daugiau informacijos:
Sveikata-ES. Europos Sąjungos portalas apie sveikatos apsaugą
Šis informacinis biuletenis parengtas 22 oficialiosiomis ES kalbomis:
http://health.europa.eu/newsletterTAIP PAT SKAITYKITE