Branduolinių avarijų Japonijoje keliama panikos banga atsirito iki Kauno. Tai akivaizdžiai pajuto farmacininkai, teigiantys, kad per kelias pastarąsias dienas pirkėjai išgraibstė kelių savaičių jodo preparatų atsargas.
„Pagal jodo preparatų pirkimo intensyvumą galima sakyti, kad kyla panika. Ketvirtadienį mes jau nebeturėjome jodo. Papildomai jo užsakėme, ir penktadienį vėl galėsime tiekti jodą vaistinėms, kurias, kiek supratau, atakuoja neramūs pirkėjai”, – sakė bendrovės „Armila” direktorius Remigijus Mielinis.
Preparatų su jodu pristigo ir vaistų tiekimo bendrovė „Limedika”.
„Per pastarąsias dvi dienas pardavėme visą turėtą kiekį, kurio, tikėjomės, užteks gerokai ilgiau. Tiesa, dar turime jodo tirpalo. Jo naudojimas yra išorinis, bet kai kas jį lašina į vandenį”, – sakė bendrovės darbuotoja Violeta Balionienė.
Vaistinių tinklo „Urtika” vadovas Markas Šekas pastebėjo, kad dabar ypač populiarūs jūros dumblių turintys maisto papildai.
„Iš tiekėjų supratau, kad šie preparatai iš sandėlių jau iššluoti”, – stebėjosi patyręs farmacininkas, kurio įsitikinimu, panikai nėra jokio pagrindo.
Kylančios panikos požymiais stebisi ir atmosferos taršos tyrėjai.
„Panikuojantys gali tik sau pakenkti, nes be reikalo vartojant jodą iškyla laba rimta grėsmė skydliaukei”, – sakė Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.
Pasak jo, Lietuvos specialistai operatyviai gauna atmosferos taršos stebėjimo rezultatus iš įvairių pasaulio tarnybų ir akivaizdu, kad Japonijoje įvykusios avarijos Lietuvai nekelia jokios grėsmės.
„Jokios grėsmės nėra net ir gerokai arčiau Japonijos esančioms šalims. Japonijoje dabar pučia vėjai, nešantys galimą taršą Ramiojo vandenyno link”, – teigė Radiacinės saugos centro vadovas ir pastebėjo, kad panikuojantieji padeda ne sau, bet prekiautojams vaistais.