Mollers

Panevėžio ligoniai savaitgalį neliks be pagalbos

Panevėžio poliklinikos pacientai, sunegalavę po įstaigos darbo valandų savaitgaliais ir švenčių dienomis, galės kreiptis pagalbos į Panevėžio ligoninės Priėmimo skyrių.

Šiais metais poliklinika buvo įpareigota sudaryti sutartį su ligonine dėl planinės pagalbos pacientams teikimo savaitgalį ir švenčių dienomis.

Pernai poliklinika tokios sutarties neturėjo, motyvuodama, kad pati pasirūpina savo pacientais ir jai neapsimoka už tai ligoninei mokėti per 50 tūkstančių litų per metus. Tačiau šeštadienį po 14 valandos ir sekmadienį, kai poliklinika nedirbdavo, blogai pasijutę gyventojai neturėdavo kur kreiptis.

Panevėžio ligoninė jiems nemokamai suteikdavo skubią pagalbą, o už planinę pareikalaudavo susimokėti.

Panevėžio poliklinikos direktorės pavaduotoja Danguolė Matulienė sakė, kad tai, jog su ligonine sudaryta sutartis dėl planinės pagalbos teikimo, nereiškia, kad pacientai galės kreiptis į Priėmimo skyrių be svarbios priežasties.

„Kreiptis į ligoninę, kai poliklinika nedirba, galima tais atvejais, kai reikalinga neatidėliotina pagalba. Kai negalavimas nedidelis, pacientai turėtų palaukti kitos dienos, kai dirbs poliklinika.

Juolab kad įstaigos darbo laikas organizuotas taip, kad pacientams būtų maksimaliai patogu”, – aiškino pavaduotoja.

Panevėžio poliklinika darbo dienomis dirba nuo 8 iki 20 valandos, o šeštadieniais budintis gydytojas konsultuoja iki 14 valandos.

Per gripo epidemiją sveikatos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos įpareigotos paslaugas teikti ir poilsio bei švenčių dienomis, darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankoma namuose.

Gydytojai privalo vaikus iki 10 metų lankyti namuose, jeigu temperatūra aukštesnė nei 38,5 laipsnio.

Šią žiemą, kaip ir pernai, susirgusiems gyventojams bus paprasčiau gauti nedarbingumo pažymėjimą. Staiga pakilus temperatūrai, jiems nebūtina tą pačią dieną skubėti pas savo šeimos gydytoją tam, kad gautų biuletenį. Pakaks paskambinti telefonu į gydymo įstaigą ir pranešti apie negalavimą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE