Mollers

Pacientai galės sužinoti, kiek valstybė sumokėjo už jų gydymą

Visi pacientai, kurie gulėjo ligoninėse ir gydėsi, nuo rugpjūčio 1-osios galės sužinoti, kiek už jų gydymą sumokėjo valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Tokius duomenis jiems pateiks teritorinės ligonių kasos (TLK), apibendrinusios gydymo įstaigų pateiktą informaciją. Tai įtvirtinta sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pasirašytame įsakyme, praneša Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Iki šiol nebuvo galimybės pacientui pateikti informaciją apie jo gydymo kainas. Anot VLK, naujovė pasitarnaus tobulinant sveikatos priežiūros sistemą, mažinant korupcijos apraiškas ir stiprinant paciento vaidmenį.

Nuo šiol visi pacientai išrašymo iš ligoninės dieną gaus atmintines, kuriose bus paaiškinta, kad informaciją apie savo gydymą ir jo kainą ligoninėje jie gali gauti keliais būdais: pateikę prašymą TLK, TLK atstovui savivaldybėje arba apsilankę internete.

Anot VLK, ligoninėms paprastai yra apmokama bendra kaina už visas paciento gydymo metu suteiktas paslaugas – tyrimus, operacijas, vaistus. Tačiau jei tokio gydymo metu buvo skirti brangūs tyrimai, vaistai ar medicinos pagalbos priemonės, kurie nėra įskaičiuojami į bendrą gydymo atvejo kainą ligoninėje, šią informaciją taipogi bus galima gauti.

Panašią informaciją apie gydymo metu suteiktas paslaugas ir jų kainas galima gauti ir internetu – portale epaslaugos.lt, arba elektroninės bankininkystės sistemoje.

TAIP PAT SKAITYKITE