REXSAN

NVSC vadovas nesutinka trauktis iš užimamų pareigų

Sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui pateikus pasiūlymą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriui Robertui Petraičiui trauktis iš užimamų pareigų, šiandien gautas neigiamas NVSC vadovo atsakymas.

Primename, kad po Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ekspertų pateiktų NVSC veiklos vertinimų praėjusį penktadienį sveikatos apsaugos ministras susitiko su R. Petraičiu, kad išklausytų NVSC vadovo poziciją. Susitikimo metu R. Petraičiui buvo pasiūlyta trauktis iš užimamų pareigų. Ministras sakė neneigiąs R. Petraičio ilgametės kaip vadovo ir specialisto patirties ir tikįs, kad jis galėtų rasti kitą savo vaidmenį dabartinėje sveikatos sistemoje. NVSC vadovui atsisakius pasitraukti iš užimamų pareigų – jo veikla bus vertinama tarnybinio kasmetinio vertinimo metu.

Taip pat primename, kad vykdant NVSC veiklos skaitmenizavimą, buvo rastos 804 neapskaitytos mirtys. Todėl nedelsiant Ministras A. Dulkys aptarė su R. Petraičiu problemas jo vadovaujamoje įstaigoje bei paprašė direktoriaus raštu pateikti paaiškinimus į tam tikrus klausimus.

Gavęs NVSC vadovo paaiškinimus, ministras pavedė SAM ekspertams vertinti ir pateikti siūlymus. Įvertinus SAM ekspertų pateiktus siūlymus, priimtas sprendimas pradėti tarnybinį patikrinimą dėl NVSC vadovo R. Petraičio galimo tarnybinių pareigų pažeidimo.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE