Gudručio vaistinė

NVSC informuoja apie vasario 1 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1822 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 68 749 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 78.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis vakarykštę parą registruotas metalo apdirbimo įmonėje Vilniuje. Infekcija patvirtinta dviem darbuotojams.

Pirmadienį registruoti koronaviruso atvejai, susiję su besitęsiančiu protrūkiu Rokiškyje veikiančioje metalo apdirbimo įmonėje. Per pastarąsias kelias dienas iš viso patvirtinti 24 su šiuo protrūkiu, epidemiologų vertinimu, susiję atvejai.

Taip pat tęsiasi protrūkis Joniškio rajone veikiančiuose Beržėnų senjorų namuose. Per pastarąsias kelias dienas registruoti 28 susiję COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 23 yra gyventojai ir penki darbuotojai.

Vakar registruoti ir atvejai, susiję su protrūkiais Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Be to, patvirtinti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais Kazlų Rūdos medienos pramonės įmonėje, Kaune veikiančioje maisto pramonės įmonėje.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 27.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

TAIP PAT SKAITYKITE