REXSAN

Nutukimas yra susijęs su šildymu?

Didžiosios Britanijos mokslininkai teigia nustatę, kad besivystančiose šalyse augantis nutukusių žmonių skaičius yra susijęs su patalpų šildymu šaltuoju metų laiku. Tokios išvados skelbiamos medicinos naujienų svetainėje „Medical News Today”.

Kaip sakė tyrimui vadovavusi Fiona Džonson (Fiona Johnson) iš Londono universitetinio koledžo, pastarąjį dešimtmetį pastebima tendencija šildymo sezono metu labiau šildyti amerikiečių ir britų namus. Dėl to žmonėms išsivysto įprotis žiemą leisti laiką patalpose su centriniu šildymu, be to, mažėja temperatūros intervalas, kai Vakarų gyventojai jaučiasi komfortabiliai.

Tai reiškia, kad žmonės stengiasi kuo mažiau išeiti iš namų ir retai išgyvena šalčio stresą, kuris verčia organizmą intensyviai deginti riebalus ir gaminti šilumą. Todėl energijai gaminti nesunaudoti riebalai kaupiasi, o tai savo ruožtu lemia kūno masės augimą.

Be to, mokslininkai nustatė, kad nepakankamas žemos temperatūros poveikis mažina rudųjų riebalų sluoksnį organizme. Skirtingai nuo baltųjų riebalų sluoksnio, kuris gali tik kaupti riebalus, rudųjų riebalų sluoksnis gali deginti riebalus ir gaminti šilumą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE