Nobel biocare

Nuo varginančios alergijos gelbėja ir pavasarinis lietus

Pastarosiomis dienomis vaistinėse vis daugiau klientų teiraujasi preparatų, kurie padėtų įveikti pavasarinės alergijos simptomus. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė sako, kad įsivyravusios lietingos dienos – atgaiva tiems, kuriuos kankina alergijos simptomai.

Dažnai pirmuosius alergijos simptomus jautresni žmonės pajunta vos atšilus orui, kartais dar net nenutirpus sniegui. Apie pavasarinę alergiją dažnai įspėja nemalonūs pojūčiai: akių perštėjimas, nosies užgulimas, čiaudulys, vandeningos arba gleivingos išskyros iš nosies, bendras silpnumas, galvos skausmas.

Sunkesniais atvejais gali kankinti dusulys, sausas kosulys ir kutenimas gerklėje. Pavasarinės alergijos simptomai gali tęstis visą parą, todėl jie turi įtakos ir kasdieniam gyvenimui – neretai sutrinka kokybiškas miegas, padidėja nuovargis, sumažėja darbingumas, jaučiamas irzlumas.

Vis dėlto vaistininkai pataria nesikankinti ir pajutus alergijos simptomus vartoti nereceptinius alergiją malšinančius vaistus, priešalerginius purškalus į nosį, taip pat galima naudoti ir hormoninius alergiją slopinančius vaistus, jaučiant poreikį rekomenduojama gydyti ir atskirus simptomus. „Tabletės nuo alergijos padeda įveikti visus jos simptomus, tačiau kartais tam tikri simptomai būna tokie stiprūs, kad gali prireikti ir papildomų priemonių“, – sako vaistininkė.

Paūmėjus alergijai, be jau minėtų priemonių, padeda nosies ertmės praplovimai jūros vandeniu, o į akis, jaučiant poreikį, galima lašinti dirbtines ašaras. Taip pat galima naudoti riebesnius tepaliukus, kurių sudėtyje yra įvairių aliejų, vazelino, jie padengia nosies gleivinę ir alergenai ne taip stipriai dirgina, sukuria barjerinę funkciją.

Nors apsaugines kaukes rekomenduojama dėvėti saugantis koronaviruso, jos gali būti naudingos ir tiems, kurie yra alergiški žiedadulkėms, nes jos saugo ir nuo alergeno patekimo.

„Eurovaistinės“ vaistininkė M. Kazakevičienė sako, kad įprastai žmonėms, kurie turi alergiją, rekomenduojama tiesiog vengti alergeno, tačiau kuomet alergiją sužadina žiedadulkės, tai nėra taip paprasta. Vis dėlto vaistininkė rekomenduoja tokiu metu rekomenduoja pakoreguoti savo įpročius ir stengtis ilgesnius pasivaikščiojimus lauke planuoti po lietaus, kai žiedadulkių koncentracija ore nėra tokia didelė.

Iki tol su alergija nesusidūrę žmonės gali ją painioti ir su pavasariniu peršalimu, vaistininkė rekomenduoja suabejojus pasikonsultuoti bei atkreipti dėmesį į simptomus. Peršalimą dažnai išduoda pakilusi temperatūra, gerklės skausmas, o alergiją – varvanti nosis, įspėti gali ir pasikartojamumas, pagalvokite, galbūt taip pat jautėtės ir praėjusiais metais.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė teigia, kad šį kovą pastebimas ypač padidėjęs susidomėjimas vaistais nuo alergijos, jis, palyginus su praėjusiais metais, išaugo 33 proc.

 

TAIP PAT SKAITYKITE