REXSAN

Nuo gripo šiemet paskiepyta beveik 200 tūkst. gyventojų

Sveikatos reikalų ministerijos teigimu, šį sezoną nemokamai nuo gripo paskiepyta daugiau kaip 98 tūkst. gyventojų, dar apie 83 tūkst. pasiskiepijo savo lėšomis.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje aptariant sergamumą gripu šalyje, sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis dėstė, kad iki sausio 17 dienos panaudota apie 92 proc. rizikos grupes nemokamai skiepyti valstybės lėšomis įsigytos vakcinos.

Jo teigimu, šį sezoną bus panaudotas beveik visa valstybės lėšomis nupirkta vakcina.

BNS primena, kad pernai teko sunaikinti apie 20 tūkst. dozių nepanaudotos vakcinos nuo vadinamojo kiaulių gripo.

Komiteto posėdyje nutarta kreiptis į savivaldybes, kad šios nevilkintų gripo epidemijų skelbimo, bei į televizijas, kad jos daugiau informuotų apie apsisaugojimo nuo šiol ligos būdus.

Epideminę situaciją bendras sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu antrąją šių metų savaitę pasiekė dešimtyje savivaldybių, tačiau gripo atvejų tarp susirgimų yra gana nedaug. Epidemiją kol kas yra paskelbę tik Kaunas ir Prienų rajonas.

Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

A.Klišonis atkreipė dėmesį, kad epidemija skelbiama savivaldybių sprendimu – jos sprendžia, ar skelbti epidemiją, dėl ko ribojami masiniai renginiai, keičiasi ligonių aptarnavimo tvarka.

Tuo metu kreipimasis į televizijas komitete sukėlė diskusijas. Parlamentarė Vida Marija Čigriejienė piktinosi, kad šiuo metu skleisdami neva neteisingą informaciją apie skiepus kai kurie žurnalistai klaidina žmones. Jos nuomone, atsvarą tokiai informacijai galėtų duoti specialistų pateikiamos pozicijos, kam esą reikėtų nemokamai pasitelkti visuomeninį transliuotoją.

Seimo narys Algis Čaplikas oficialios ministerijos informacijos pateikimu per žiniasklaidą veiksmingumu abejojo. Jo teigimu, „sąmokslo teoriją galima įveikti tik kita sąmokslo teorija”.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE