Sebamed

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas Lietuvos gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc.

Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės siūloma nemokama ir efektyvia apsauga nuo klastingos COVID-19 ligos.

35 iš 60 Lietuvos savivaldybių jau paskiepijo daugiau nei 50 proc. gyventojų, vyresnių nei 65 metų amžiaus. Iš didesnių savivaldybių sparčiausiai senjorus vakcinuoja Kauno miestas (62 proc.), Utenos rajonas (61 proc.), Elektrėnai, Jurbarko rajonas ir Vilniaus miestas (po 60 proc.).

Lėčiausiai senjorai skiepijami Šalčininkų rajone (17 proc.), Visagine (23 proc.) ir Vilniaus rajone (35 proc.).

Labai džiaugiamės savivaldybėmis – vakcinavimo proceso organizatorėmis – kurios aktyviai vykdo informacijos sklaidą, kodėl yra naudinga skiepytis, kaip ir kur galima tai padaryti. O motyvuojant senjorus vakcinuotis svarbus vaidmuo tenka jų vaikams ir anūkams, šeimos gydytojams, socialiniams darbuotojams, seniūnams ir kitiems vietos valdžios atstovams.

Nors ne visi gamintojai užtikrina stabilų vakcinų tiekimą, bendras į Lietuvą pristatomų vakcinų skaičius pamažu didėja. Praėjusią savaitę Lietuva gavo beveik 75 tūkst. vakcinos dozių, šią savaitę – 89 tūkst. Kitos savaitės gamintojų planuojami pristatyti kiekiai taip pat artėja prie 100 tūkst.

Nuo balandžio 5 iki 11 d. pavyko pasiekti aukščiausią iki šiol savaitės vakcinacijos rezultatą – paskiepyta 108 tūkst. gyventojų. Dienos rekordas buvo užfiksuotas balandžio 9 d., kai paskiepyta 33 tūkst. žmonių.

 

TAIP PAT SKAITYKITE