REXSAN

Nubaudė 120 rūkiusių nepilnamečių

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai ir toliau baudžia viešose vietose rūkančius nepilnamečius.

Nuo liepos 13 dienos, kai įsigaliojo toks sprendimas, surašyta apie 120 protokolų nepilnamečiams už rūkymą viešose vietose, teigiama savivaldybės pranešime.

Miesto tarybos nustatytas draudimas nepilnamečiams rūkyti galioja iki Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo paskelbimo. Tai reiškia, kad už tarybos nustatyto draudimo nesilaikymą iki galutinio teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo Vilniuje bus taikoma administracinė atsakomybė šio draudimo nepaisiusiems nepilnamečiams asmenims ir jų tėvams.

Savivaldybė primena, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino miesto tarybos liepos 13 dieną priimtą sprendimą, nustatantį draudimą rūkyti viešosiose vietose nepilnamečiams asmenims.

Todėl savivaldybė gruodžio 22 d. pateikė Vyriausiajam administraciniam teismui apeliacinį skundą dėl pirmos instancijos teismo sprendimo panaikinimo.

Pirmosios instancijos teismas tuomet konstatavo, kad draudimą nepilnamečiams rūkyti galima įžvelgti Tabako kontrolės įstatymo nuostatuose, nors aiškiai toks draudimas ten ir neišreikštas. Teismas nusprendė, kad Vilniaus savivaldybės taryba viršijo savo įgaliojimus, nes įstatymai jai suteikė teisę nustatyti tik vietas, kuriose draudžiama rūkyti, bet ne asmenų kategorijas, kurioms gali būti taikomas toks draudimas.

TAIP PAT SKAITYKITE