Rawpowders

Nors Mindaugui kojas nupjovė, mintyse jis vaikšto

„Eisime gerti kavos”, – pažadėjo Mindaugas Mikalauskis, kai tik bus perkeltas gydyti į Kauną. Ketvirtadienį Marijampolėje jaunam vyrui amputuotos abi kojos, bet jis stengėsi neprarasti optimizmo.

Prieš mėnesį Mindaugas buvo atvežtas iš Marijampolės muitinės į artimiausią ligoninę – 24-erių tauragiškis iš Vokietijos į gimtinę kelias savaites keliavo pėsčiomis. Pasiekus Lenkiją, išsekusį lietuvį parvežė vilkiko vairuotojas. Marijampolės apskrities ligoninėje paaiškėjo, kad Mindaugo abi kojos nušalusios. Jau tada medikai beveik neabejojo, kad dalį galūnių teks pašalinti.

Po beveik mėnesį trukusio gydymo paaiškėjo, kad atgaivinti bent vieną iš kojų galimybės nebuvo. Abi kojos nupjautos iki pusės blauzdų. Ketvirtadienio vakarą Marijampolės medikai operacinėje praleido ne vieną valandą.

„Galūnės amputuotos tame lygyje, kuris reikalingas endoprotezavimui. Tai buvo aptarta su protezuotojais, kurie vėliau pritaikys protezus”, – komentavo operaciją atlikęs Marijampolės apskrities ligoninės Chirurgijos tarnybos Vyriausiasis gydytojas ortopedas-traumatologas Aivaras Razmirskis.

Kol kas M.Mikalauskis bus gydomas Marijampolėje, po to planuojama jį perkelti į Kauną, bendrovės „Ortopedijos technika” kliniką. Jei žaizdos gis be komplikacijų, į Kauną jis bus pervežtas kitą savaitę.

Kaune, pasak A.Razmirskio, bus pritaikyti pirminiai protezai, bus pradėta reabilitacija. Galiausiai bus pritaikyti pastovūs kojų protezai, su kuriais ligonis mokinsis stotis. Pirminis protezas, kaip paaiškino gydytojas, reikalingas tam, kad kojos pratintųsi, kad būtų laisvi kelių sąnarių judesiai.

Po kojų amputavimo operacijos Mindaugas teigė jautęs visą naktį skausmą, vaistai jo pilnai nepanaikino.

„Jaučiuosi silpnai”, – prisipažino jaunas vyras. Vis tik jis optimistiškai žvelgia į ateitį, neketina lieti ašarų – tiesiog vers naują gyvenimo puslapį.

Kai bus perkeltas į Kauną ir sulauks lankytojų iš „Kauno dienos”, Mindaugas pakvietė drauge išgerti kavos. Jis nedvejodamas sakė žodį „eisime”.

Mindaugui paaukoti galite pervesdami pinigus į šią sąskaitą:

Telšių vyskupijos Caritas

įm.k.192074053

LT104010043000021731

AB DnB NORD bankas

Paskirtis: Auka Mindaugui Mikalauskiui

SWIFT kodas: AGBLLT2X

„Kauno diena” patikina, kad visi paaukoti pinigai bus pervesti į Mindaugo sąskaitą. Iš kiekvienos paaukotos sumos bus atskaičiuotas tik banko taikomas mokestis už pavedimus.

Dienraštis įsipareigoja karts nuo karto informuoti, kiek pinigų jau paaukota.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE