Sebamed

Norinčiųjų pliaže pasimatuoti kraujospūdį – eilės

Kiekvieną dieną skirtinguose pajūrio paplūdimiuose visuomenės sveikatos specialistai daugiau kaip pusšimčiui poilsiautojų nemokamai pamatuoja kraujospūdį.

Pernelyg ilgas buvimas prie jūros saulėtą dieną gali padidinti kraujo spaudimą. Tai įrodo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro paplūdimiuose vykdoma akcija „Saugus ir blaivus poilsis paplūdimyje”.

„Paplūdimyje kasdien dirbame po tris valandas, tad norinčių pasitikrinti kraujo spaudimą nusidriekia eilės. Šią savaitę atlikti matavimai rodo, kad daugumai patikrintų žmonių vertėtų susirūpinti savo sveikata – maždaug pusei nustatytas pernelyg didelis kraujospūdis.

Akcijoje daugiausia dalyvavo vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės. Viena iš tokių negalavimų priežastis – nesaikingas deginimasis prie jūros. Per ilgai kaitinantis saulėje sutrinka širdies ritmas, todėl poilsiautojai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, turėtų riboti buvimą saulėkaitoje” , – pasakojo visuomenės sveikatos specialistai.

Akcijų metu dalijami lankstinukai, kuriuose pateikiami naudingi patarimai, kaip saugiai ilsėtis prie jūros ir išvengti galimų pavojų. Žmonės ypač nudžiunga kartu su lankstinuku gavę ir buteliuką vandens. Per kelias valandas padovanojama apie pusantro šimto buteliukų. Dalindami nemokamai vandenį, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai nori atkreipti į dėmesį į vandens svarbą karštą vasaros dieną. Jis padeda ne tik atvėsinti organizmą, bet ir tirpina mineralines druskas, su vandeniu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos, apykaitos produktai (laiku jų nepašalinus, žmogus sunkiai apsinuodija ar net miršta).

Šią savaitę Visuomenės sveikatos biuro specialistai dirbo Klaipėdos paplūdimiuose, kitą savaitę bus lankomi paplūdimiai ir Kuršių nerijoje.

Akcijų grafikas:

18 d. II-oji Melnragė 11:00-14:00

19 d. Nida, Juodkrantė 11:00-15:00 val.

20 d. Smiltynės pagrindinis paplūdimys 11:00-14:00 val.

21 d. Moterų paplūdimys 11:00-14:00 val.

Akcijos vieta ir laikas gali keistis dėl oro sąlygų bei poilsiautojų srauto paplūdimiuose.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE