Gudručio vaistinė

Nevalyvų kaimynų parazitams – galas

Klaipėdiečiams, kurie kenčia nuo nevalyvų, į butus įvairias atliekas tempiančių kaimynų, nušvito viltis nebekęsti smarvės ir parazitų.

Šiemet Klaipėdos miesto biudžete pirmą kartą numatyta pinigų, už kuriuos žmonių butuose bus naikinami parazitai.

„Žinoma, kad galės kreiptis ne visi klaipėdiečiai. Tokia pagalba bus skiriama tik socialiai remtiniems žmonėms”, – teigė savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji inspektorė Nina Gendvilienė.

Jos žodžiais, daugiau pinigų bus išleista išvalyti tuos butus, į kuriuos jų savininkai tempia viską, kas pakliūva po ranka.

„Kai gausime pranešimų apie tokią problemą, vyksime pas žmones, įkalbinėsime juos atsigulti į ligoninę, ieškosime giminių. Kai jie pasirūpins, jog iš butų būtų išneštas visas tas sukauptas „turtas”, tuomet mes skirsime pinigų išnaikinti visus parazitus – tarakonus, šimtakojus, muses, žiurkes. Jūs net neįsivaizduojate, kiek parazitų knibžda tokiuose butuose. Jais užkrečiami ir kaimynų būstai”, – aiškino N.Gendvilienė.

Jos teigimu, praėjusiais metais sulaukta apie 10 skundų dėl tokių viską kaupiančių kaimynų. Iki šiol iškuoptus butus dezinfekuodavo namų valdos, o už darbus mokėjo visi namo gyventojai.

Šiemet miesto biudžete parazitų naikinimui numatyti 3000 litų.

Paklausta, ar mieste nemažėja žmonių, kurie įvairias atliekas tempia į savo butus, N.Gendvilienė skaičiavo, kad jų skaičius yra stabilus – vieni miršta, tačiau atsiranda naujų.

„Šiemet kol kas nesulaukėme nė vieno skundo, bet jų tikrai bus”, – įsitikinusi Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji inspektorė.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE