Biorythm

Nėštumo testą juokais pasidaręs vyras aptiko sėklidžių vėžį

Kai jaunas amerikietis vonios kambaryje rado nėštumo testą ir juokais nusprendė jį pasidaryti, jis net nenumanė, kaip baigsis ši istorija. Kvailiojant atliktas eksperimentas iš tikrųjų jam išgelbėjo gyvybę, informuoja Medikforum.ru.

Nėštumo nustatyto testas, kurį vonios kambaryje ir aptiko studentas, priklausė jo buvusiai merginai. Kas vaikiną paskatino jį juokais pasidaryti, neskelbiama. Ant testo užlašinęs kelis lašus šlapimo, vaikinas pastebėjo, jog iš karto išryškėjo dvi vienodos juostelės (priminsime: dvi ryškios juostelės reiškia, jog moteris laukiasi).

Džiugia naujiena studentas pasidalino su draugu dailininku, kuris ta proga sukūrė linksmą komiksą ir patalpino jį Vakaruose itin populiariame socialinės žiniasklaidos tinklalapyje „Reddit“. Naujiena apie vaikino „nėštumą“ taip patiko tinklalapio lankytojams, jog labai greitai prie jos savo komentarus paliko net 1 tūkst. 300 asmenų. Iš šmaikščių pastebėjimų išsiskyrė vienas komentaras: „Pasakyk savo draugui, kad jis nesilaukia, greičiausiai jam sėklidžių vėžys: tegul nedelsiant apsilanko pas gydytoją!“

Komikso autorius apie komentarą iš karto papasakojo savo bičiuliui, kuris dėl viso pikto nusprendė pas gydytoją apsilankyti. Vaikiną apžiūrėjęs urologas nustatė, jog dešinėje jo sėklidėje yra vėžinių ląstelių. Vaikino laukia operacija ir chemoterapijos kursas, tačiau šansų pasveikti jis turi daug – vėžys dar nespėjo išplisti.

Medikai aiškina, jog tiek besilaukiančių moterų, tiek sėklidžių vėžiu sergančių vyrų organizme pastebimai išauga to paties hormono – žmogaus chorioninio gonadotropino – kiekis. Būtent šio hormono aktyvumą ir fiksuoja nėštumo testas. Tokį patį tyrimo būdą naudoja ir onkologai, diagnozuodami sėklidžių vėžį.

www.technologijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE