Biorythm

„Nestle P’TIT POT RECETTE BANANA” bananų tyrelės kūdikiams Lietuvoje nebuvo išplatintos

Lietuvos vartotojai kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (toliau – VMVT), prašydami pakomentuoti ar Lietuvoje parduodamas kūdikių maistas saugus. Neramumą tėvams sukėlė socialiniame tinkle www.facebook.com paskelbta informacija, kad Nestlé Prancūzija savanoriškai išėmė iš prekybos vieną partiją „Nestlé P’TIT POT RECETTE BANANA” bananų tyreles kūdikiams, parduodamas stikliniuose indeliuose. Buvo atšaukta tik viena šio produkto gamybos partija saugumo sumetimais po to, kai Nestlé Prancūzija gavo žinutę iš vartotojo, radusio stiklo šukių viename iš indelių.

VMVT patikrino šią informaciją ir informuoja, kad Lietuvoje Nestlé kūdikių mitybos produktus platina UAB „Nestlé Baltics”. Minėtos partijos bananų tyrelė nebuvo išplatinta Lietuvoje, nes įmonė šiais produktais Baltijos šalyse neprekiauja. Lietuvos rinkoje parduodami „GERBER” prekinio ženklo produktai.

VMVT informuoja, kad atvejų, kai skelbiamas skubus pranešimas dėl nesaugių kūdikių ir mažų vaikų maisto produktų pasitaiko. Nesaugus produktas gali būti identifikuojamas valstybinės maisto kontrolės, įmonės savikontrolės metu ar esant vartotojų skundams. Visais atvejais informuojama Europos Komisija, apie nesaugų produktą išsiunčiamas RASFF (Rapid Alert System for Food and Feed) pranešimas visoms Europos Sąjungos valstybėms. Šalys, kuriose nesaugus produktas buvo išplatintas, nedelsiant imasi priemonių, kad būtų užkirstas kelias šio produkto suvartojimui. Produktas skubiai atšaukiamas iš rinkos ir saugiai sunaikinamas, informuojami vartotojai.

Per pastaruosius metus VMVT gavo 3 pranešimus apie nesaugius kūdikių ir mažų vaikų maisto produktus, kurie buvo išplatinti Lietuvoje. Per RASFF sistemą buvo gautas pranešimas, kad įmonės savikontrolės metu buvo nustatyta stiklinių indelių, į kuriuos buvo supakuoti „Abrikosų ir kriaušių piurė”, „Slyvų piurė”, „Persikų ir ryžių piurė” bei „Obuolių piurė”, deformacija. Indelių atidarymo metu buvo stiklo dužimo galimybė. Lietuvoje šį produktą importavusi įmonė UAB „Sabinos sandėliai” buvo nedelsiant patikrinta. Patikrinimo metu nustatyta, kad produktas neišplatintas į mažmeninės prekybos vietas. Maisto inspektoriai uždraudė teikti į rinką, produktas buvo saugiai sunaikintas.

2011 m. kovo viduryje VMVT gavo skubų RASFF pranešimą dėl per didelio vitaminų ir mineralų kiekio kūdikių maiste iš Vokietijos 4 skirtingų rūšių Aptamil pieno mišiniuose. Įmonė UAB „Nutricia Baltics” platinanti šiuos produktus Lietuvoje nedelsiant pati ėmėsi priemonių ir glaudžiai bendradarbiaudama su VMVT skubiai pašalino šiuos produktus iš rinkos bei informavo vartotojus apie esamą situaciją.

Šių metų birželio pradžioje gautas RASFF pranešimas dėl UAB „Abbot Laboratories” platinamo specialios medicininės paskirties maisto produkto Similac HE, gavus vartotojų skundų dėl blogo kvapo ir skonio. Šių produktų platintojas Lietuvoje taip pat nedelsdamas atšaukė produktus iš rinkos, buvo informuoti vartotojai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba visada operatyviai reaguoja į visus skubius pranešimus, susijusius su nesaugiais maisto produktais ir imasi visų priemonių, kad šie produktai nepatektų vartotojui.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE