Biorythm

Neatlygintiniems kraujo donorams įteikti apdovanojimai

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose pagerbti šalies neatlygintini kraujo donorai. Sveikatos apsaugos ministerija 2010-2011 m. Garbės donoro, Lietuvos nusipelniusio donoro, Lietuvos kraujo donorystės žymūno vardus yra suteikusi 185 asmenims.

Renginio nuotraukos

1999 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, siekdama skatinti neatlygintiną donorystę, pagerbti šioje kilnioje veikloje dalyvaujančius asmenis, įsteigė Garbės donorų vardus. Donorui, nemažiau, kaip 20 kartų nemokamai davusiam kraujo ar 100 kartų plazmos, įteikiamas donorystės žymūno pažymėjimas, nemažiau kaip 30 kartų davęs kraujo ar 150 kartų plazmos donoras, gauna nusipelniusio donoro pažymėjimą. Aukščiausias apdovanojimas – Garbės donoro vardas (kartu su tai patvirtinančiu ženklu ir pažymėjimu) – suteikiamas donorui, ne mažiau kaip 40 kartų nemokamai davusiam kraujo ar 200 kartų – plazmos ir ne mažiau kaip 10 metų aktyviai dalyvavusiam nemokamos donorystės veikloje. Šiandien skirtingi vardai jau yra suteikti 391 donorui.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro Audriaus Klišonio, Lietuva siekia, kad neatlygintinos donorystės procesas Lietuvoje vyktų sparčiau, kad kuo greičiau pasiektume Vakarų šalių lygį, kur neatlygintinų donacijų skaičius siekia 98–100 proc. 2010 m. duomenimis Lietuvoje neatlygintinos donacijos sudarė 38,5 proc.

„Turime judėti į priekį. Neabejoju, kad savanorių donorų pavyzdys, veikla, propaguojant altruistines idėjas, patraukia ir patrauks ne vieną potencialų pilietį ir ypatingai jaunus žmones į donorų gretas”, – sako sveikatos apsaugos viceministras A. Klišonis.



TAIP PAT SKAITYKITE