Naujos rūšies smulkių dalelių insulino preparatas, manoma, pasaulyje išgelbės milijonus gyvybių.
Būtent toks insulinas geriau įsisavinamas organizmo, tvirtina mokslininkai ir prisipažįsta nežinantys, kodėl taip yra. Senos formos insulinas praranda savo gydomąjį poveikį po 30 minučių, o naujasis lieka veiksmingas mažiausiai valandą.
Vartodami tobulesnės formos insuliną cukriniu diabetu sergantys žmonės galės leistis tik trečdalį dabartinės dozės. Vadinasi, dabar diabetikui per parą vietoj penkių injekcijų pakaks dviejų ar trijų, rašoma žurnale „New Scientist”.
Naująjį produktą pagamino Melburne registruota firma „Eiffel Technologies”, kuri pasinaudojo kitų firmų sukurtu vadinamuoju „superkritišku skysčiu”.
Toks skystis gaunamas suspaudus dujas taip stipriai, kad jos ima elgtis kaip skystis. Tame „skystyje” tirpinamas insulinas, po to tirpalo slėgis staiga sumažinamas. Tada ištirpęs insulinas virsta smulkutėmis, 100 nanometrų (milijoninių milimetro dalių) skersmens skystyje pakibusiomis dalelėmis.
Spėjama, jog šio insulino molekulės būna nesulipusios, palaidos, kai normaliame insuline jos būna susigrupavusios po šešias.
Mokslininkai mano, kad tokiu būdu galima bus sustiprinti ir kitų vaistų poveikį, be to, tokie vaistai lengviau į organizmą pateks iš pleistrų, priklijuotų ant odos.