Mollers

Naršymas internete padeda efektyviau dirbti?

Nesijauskite kalti darbo metu naršydami internete – jei tikėti tyrinėtojais, pasirodo, tai iš tiesų gali padidinti jūsų darbo našumą.

Naujausio tyrimo duomenimis, naršymas internete gali atgaivinti pavargusį darbuotoją ir padidinti jo produktyvumą. Naršant internete to pasiekiama greičiau nei atliekant kitą veiklą: šnekučiuojantis telefonu, rašant žinutes ar elektroninius laiškus, nekalbant jau apie ištisinį darbą be poilsio.

Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkas Donas J. Q. Chenas ir Viviena K. G. Lim savo tyrimą pristatė San Antonijo mieste vykusiame vadybos mokslininkų asociacijos „Vadybos akademija” metiniame susitikime.

Mokslininkai atliko du tyrimus. Per pirmąjį jie suskirstė 96 vadybos studentus į tris grupeles – kontrolinę, poilsio ir interneto naršytojų. Visi tyrimo dalyviai per 20 minučių pateiktame tekste turėjo pažymėti kaip įmanoma daugiau raidžių E. Per kitas 10 minučių kontrolinei grupei buvo skirta dar viena paprasta užduotis. Poilsio grupės nariai galėjo daryti ką nori, išskyrus naršyti internete. O paskutinė studentų grupė galėjo naršyti internete. Galiausiai visi tyrimo dalyviai per kitas 10 minučių naujame tekste turėjo vėl pažymėti raides.

Mokslininkams pavyko nustatyti, kad interneto naršytojų grupelės studentai kur kas produktyviau atliko užduotis nei kitų dviejų grupelių studentai. Šios grupės nariai taip pat buvo protiškai mažiau išsekę, mažiau nuobodžiavo ir jautėsi labiau įsipareigoję. „Naršymas internete atlieka svarbią jėgų susigrąžinimo funkciją”, – kalbėjo tyrimo autoriai. Ir priešingai, asmeninių laiškų rašymas darbuotojus išblaškė ir dėl to tyrime tai dariusių studentų produktyvumo rezultatai buvo prastesni. Per antrąjį tyrimą, kai Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkai apklausė beveik 200 suaugusiųjų, rezultatai buvo panašūs.

Įdomu: kodėl naršydami internete darbuotojai jėgas atgauna greičiau nei, tarkim, rašydami draugui ar šeimos nariui elektroninį laišką? „Naršydami internete žmonės paprastai aplanko internetinius puslapius, kurie jiems patinka, – tai panašu kaip kavos atsigerti ar užkąsti, – rašo daktarė V. Lim. – Tokio pobūdžio pertraukėlės yra malonios ir pagyvina interneto naršytojus.”

Mokslininkė taip pat pridėjo, kad darbuotojai negali sužiūrėti jiems siunčiamų elektroninių laiškų, o visas žinutes skaityti ir atsakyti į elektroninius laiškus paprastai reikia daugiau pastangų nei naršyti internete, nes reikia atidžiai perskaityti, kas rašoma kiekviename iš jų.

Dėl to, kad naršant internete gali padidėti darbuotojų produktyvumas, mokslininkai darbdavius įspėja pernelyg nesuvaržyti interneto prieigos savo darbuotojams. Jie siūlo darbovietėje suteikti šiek tiek laiko asmeniškai panaršyti internete, nes tai naudingai veikia darbuotojų produktyvumą. Mokslininkai taip pat pataria apriboti prieigą prie asmeninių elektroninių pašto dėžučių.


Technologijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE