Nobel biocare

Namuose užsidariusius vaikus pasikalbėti kviečia „Virtualus draugas“

Užsitęsęs karantinas smarkiai apribojo vaikų laisvę – sumažino įprastas judėjimo erdves, pamėgtų veiklų bei pašnekovų skaičių.

Siekdami padėti vaikams lengviau išgyventi bendravimo ir veiklų įvairovės stoką bei edukacijų įvairovės trūkumą, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro savanorių „Virtualus draugas“ tęsis iki vasaros.

Pusantro mėnesio trunkantis karantinas, smarkiai apribojo vaikų ir jaunuolių judėjimo laisvę, bendravimo bei ugdymosi formų įvairovę. Pastarieji pokyčiai darė įtaką ir emociniei vaikų bei jaunuolių savijautai.

Nors virtualūs pokalbiai IT priemonėmis niekada nepakeis nuoširdaus ir gyvo bendravimo su bičiuliais, klasės draugais bei mokytojais – kai susitikę spaudžiame rankas, draugiškai palaikome akių kontaktą, laidome juokelius – tačiau gilesnis pasikeitusios kasdienybės patirčių aptarimas vaikams – būtinas.

Apie naująją, karantino metu pasikeitusio gyvenimo kasdienybę, jos patirtis ir pamokas, apie pasikeitusius pomėgius ir naujas, išsiugdytas, jokiuose vadovėliuose neminimas kompetencijas bei apie kitus šiandieninėje situacijoje vaikams ir jaunuoliams rūpimus dalykus, su jais kalbėtis pasirengę aštuoni Lietuvos vaikų ir jaunimo centro savanoriai.

LVJC pedagogai, būrelių vadovai, renginių ar stovyklų organizatoriai, kviečia vaikus iš visų Lietuvos miestų ar miestelių skambinti bei rašyti žinutes ir jose dalintis savo mintimis, patirtimis, įžvalgomis, abejonėmis ar klausimais.

Išklausytas bus, draugiško patarimo ar gilesnio atsakymo sulauks kiekvienas vaikas, kuriam reikia paguodos, palaikymo ar pagalbos.

Ši iniciatyva organizuojama, siekiant sumažinti tvyrančią įtampą bei nerimą, išmokti puoselėti socialinius ryšius nuotoliniu būdu ir padėti geriau susitvarkyti su savimi esant neapibrėžtai situacijai.

Daugiau informacijos –

Erika Lučickaja, „Virtualus draugas“ projekto vadovė
El. p.
Erika.Lucickaja@lvjc.lt

https://lvjc.lt/virtualus-draugas/
https://lvjc.lt/projektas/veikla-pradeda-virtualus-draugas/

 

TAIP PAT SKAITYKITE