Venoruton spray purškalas kojoms

Nacionalinis kraujo centras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Nacionalinis kraujo centras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl centre paruoštų kraujo komponentų tyrimų galimo klastojimo.

Anot Nacionalinio kraujo centro pranešimo, tyrimų rezultatai ir patys kraujo komponentai galėjo būti klastojami Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.

„Vertinu šią situaciją kaip išpuolį, kuriuo bandoma diskredituoti mūsų veiklą. Sprendimą kreiptis į prokuratūrą priėmėme po to, kai mūsų centro atstovui, kuris dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuotame kraujo komponentų kokybės tyrime, kilo įtarimų, kad kraujo komponentų vienetai, kuriuose buvo nustatytas neatitinkantis reikalavimus hemoglobino lygmuo, yra su galimais išorinio paveikimo požymiais, nes jie akivaizdžiai skyrėsi nuo tų Nacionaliniame kraujo centre paruoštų komponentų, kuriuose buvo nustatytas tinkamas hemoglobino lygmuo”, – pranešime spaudai cituojamas centro direktorius Vytenis Kalibatas.

Jo teigimu, neatsitiktinai Vilniaus universitetinei ligoninei pateiktuose ir ten saugotuose Nacionalinio kraujo centro pagamintuose kraujo komponentuose nustatyti neatitikimai. Mat su šia ligonine Nacionalinis kraujo centras bylinėjasi dėl kraujo komponentų viešojo pirkimo konkurso rezultatų.

„Ligoninė pašalino iš konkurso Nacionalinį kraujo centrą, kaip pateikusį kraujo komponentus, neatitinkančius hemoglobino kiekio reikalavimų, o Kraujo donorystės centrą paskelbė laimėtoju bei sudarė su juo sutartį. Vilniaus apygardos teismo priimtas sprendimas įpareigojo pripažinti šią sutartį negaliojančia”, – teigiama centro pranešime.
Nacionalinis kraujo centras pabrėžė, kad turi veikiančią kokybės sistemą, o jo veikla, įranga, personalo kvalifikacija atitinka kokybės standartus ir Geros gamybos praktikos reikalavimus.

Praėjusią savaitę dėl esą blogos Nacionalinio kraujo centro pagaminto kraujo kokybės į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.
Anot jos, Santariškių klinikų laboratorijoje ištirti kraujo mėginiai parodė, kad Vilniaus greitosios pagalbos ligoninei Nacionalinis kraujo centras pardavinėjo kraujo komponentus, kuriuose hemoglobino yra dvigubai mažiau nei reikalaujama.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE