Po daug darbo pareikalavusios ilgaamžių žmonių DNR analizės mokslininkai nustatė, kurioje genomo vietoje yra genai, lemiantys sugebėjimą išgyventi 100 ir daugiau metų.
Tyrimo rezultatai, pirmadienį paskelbti žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences”, galbūt ir nereiškia mitinio jaunystės šaltinio, kurio prieš 500 metų tuščiai ieškojo ispanų keliautojas Ponce de Leonas, tačiau mokslininkai sako, kad šie rezultatai tikrai padės paaiškinti, kodėl kai kurių žmonių gyvenimo trukmė yra dešimtmečiais ilgesnė už vidutinę, ir sukurti vaistus, padėsiančius išvengti senatvės negalių.
Mokslininkai 4-ojoje žmogaus chromosomoje surado regioną, kuriame, kaip manoma, yra vienas arba keli ilgaamžiškumą lemiantys genai.
Pildant šimtamečių medicinos korteles buvo pastebėta, kad daugelis jų turi ilgaamžių ir sveikata nesiskundžiančių brolių ar seserų. Mokslininkai, ieškodami šių žmonių genomų panašumų nustatė, kad tie panašumai slypi 100-500 genų turinčiame 4-osios chromosomos regione. Tyrėjai mano, kad šiame regione yra vienas ar keli su ilgaamžiškumu susiję genai.
Šie rezultatai paneigia paplitusią nuomonę, kad žmonių ilgaamžiškumą lemia maždaug tūkstantis genų.
Radę chromosomos regioną, dabar mokslininkai ketina nustatyti tikslius ilgaamžiškumo geno ar genų „adresus”. Sužinojus šių genų paslaptį, būtų galima sukurti jų poveikį atkartojančius vaistus, kurie padėtų atitolinti ar išvengti senėjimo pasekmių.