Sebamed

Moksleivių fizinį aktyvumą skatina pasaulio čempionas

Lietuvoje daugėjant sveikatos sutrikimų, susijusių su menku fiziniu aktyvumu, 2 tūkstančius jaunųjų vilniečių daugiau judėti imta skatinti į pagalbą pasikvietus pasaulio, Europos ir daugkartinį Lietuvos čempioną, Rytų kovos menų meistrą, Paulių Klapatauską.

Tokios iniciatyvos griebtis Vilniaus visuomenės sveikatos biurą privertė liūdinanti Lietuvos ir pasaulio statistika: dėl fizinio aktyvumo stokos kasmet miršta apie 2 milijonai žmonių ir šis skaičius sparčiai auga.

„Neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto. Man tai ne tik pagrindinė veikla, bet ir malonumas, o taip pat ir geros sveikatos garantija. Manau, kad šiuolaikinis jaunimas juda per mažai, o tai ne tik neugdo valios, bet ir trikdo darnų jauno, sveiko organizmo vystymąsi. Manau, kad tokios paskaitos moksleiviams turėtų palikti teigiamą įspūdį ir paskatinti rūpintis savo fizine būkle.

Tai, kad jaunimas juda mažiau, greičiausiai susiję ir su tuo, kad jų nedomina įprastinės kūno kultūros pamokos. Tokios visuomenės sveikatos biuro iniciatyvos yra labai sveikintinos ir, manau, duos teigiamų rezultatų. Galų gale, jei jaunimo nepavyksta sudominti fizine veikla pamokų metu, tai galbūt galima juos sudominti netradiciniais būdais, rengiant susitikimus su profesionaliais, jiems patinkančiais, garsiais sportininkais ir taip pasiekti trokštamą rezultatą?”, – kalbėjo pasaulio, Europos ir daugkartinis Lietuvos čempionas, Rytų kovos menų meistras, Paulius Klapatauskas.

Šių metų rudenį P. Klapatauskas, apie sveiką gyvenimo būdą ir judėjimo svarbą pasakojo V – VIII klasių mokiniams iš Vilniaus. Po tokių spotininko paskaitų jas lankę mokiniai beveik be išimties teigė, kad informaciją apie sveiką gyvenimo būdą ir fizinį aktyvumą žymiai įdomiau išgirsti yra iš autoritetingo, daug pasiekusio, garsaus sportinininko, kuris ne paprastai išdėsto informaciją, bet atsako į klausimus ir viską iliustruoja pavyzdžiais. Jaunųjų vilniečių teigimu, P.Klapatausko autoritetas į fizinį aktyvumą jiems leido pažvelgti kitaip ir paskatino susimąstyti apie savo pačių sveikatą bei judėjimo svarbą.

„Šia iniciatyva Vilniaus visuomenės sveikatos biuras nori supažindinti visuomenę ir jaunimą su kasmet vis didėjančiomis moksleivių sveikatos problemomis. Nors vaikų ir jaunimo sveikatai skiriama daug dėmesio ir lėšų, tačiau sergamumas per mažo judėjimo sukeltomis ligomis didėja. Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad dėl minėtos priežasties jaunuoliams ypač svarbu suprasti judėjimo reikšmę, atkreipti dėmesį į menko fizinio aktyvumo padarinius.”, – kalbėjo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pavaduotojas Paulius Paulionis.

Paskaitos jauniesiems vilniečiams, kurias skaitė pasaulio, Europos ir daugkartinis Lietuvos čempionas, Rytų kovos menų meistras P.Klapatauskas, yra Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva „Fizinis aktyvumas – kelias į sveikatą”, kuri sostinės mokyklose imta įgyvendinti nuo 2009 m. Šia iniciatyva siekiama gerinti vaikų sveikatą ir didinti fizinį aktyvumą bei pristatyti juos kaip vertybę, darančią įtaką ne tik žmogaus sveikatai, bet ir gyvenimo kokybei.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE