Nobel biocare

Mobilieji telefonai mokyklose – drausmės klausimas

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, mobilieji telefonai mokyklose – ne sveikatos, o drausmės klausimas.

Draudimas mokyklose ar kitose viešose vietose naudotis mobiliaisiais telefonais yra susijęs ne tiek su sveikata, kiek su drausme, mokymo proceso organizavimu. „Žinutes beleidinėjantys arba kokiuose nors žaidimuose pasinėrę moksleiviai gali labai daug prarasti mokymosi procese”, – ketvirtadienį „Žinių radijui” teigė Premjeras.

A. Kubilius atkreipė dėmesį, kad Didžiojoje Britanijoje prie parlamento rūmų didžiosios salės reikalaujama, kad mobilieji telefonai būtų paliekami už salės ribų. Jis teigė, kad tokia tvarka, nors ir dėl kiek kitų priežasčių, pradedama įgyvendinti ir Vyriausybėje – visi jos nariai privalo svarstant konfidencialius klausimus palikti telefonus už durų.

„Galbūt būtų galima jų nenaudoti ir posėdžiuose, nieko dramatiško neįvyktų. Prieš 15 metų taip buvo ir niekas nenukentėdavo”, – svarstė Premjeras.

Vis dėlto A. Kubilius pažymėjo, kad kaip fizikas nekelia sau klausimo, ar mobilieji telefonai yra žalingi sveikatai. „Jei pradėsi kiekvieną minutę galvoti, kas tau kenkia sveikatai, taip gali ir sveikata sutrikti”, – teigė jis.

Primename, kad praeitą savaitę Sveikatos apsaugos ministerija išplatino rekomendaciją mokykloms griežtai drausti mobiliuosius telefonus. Jeigu mokyklos nuspręs rekomendacija pasinaudoti, pamokų metu telefonai privalės būti išjungti, o prasižengusieji gali netekti teisės aparatą į mokyklą neštis net ir išjungtą. Taip pat siūloma neleisti mobiliuoju telefonu mokyklos teritorijoje filmuoti ir fotografuoti.TAIP PAT SKAITYKITE