REXSAN

Mirtiną ligą sukėlusiam sporto klubui „Body Gym” – 40 tūkst. litų bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė 40 tūkst. litų baudą bendrovei „Sporto bankas”, valdančiai sporto klubą „Body Gym”, nes dėl šios kaltės klubo lankytojas užsikrėtė legionelioze ir mirė.

Surinkta medžiaga perduota nagrinėti Generalinei prokuratūrai, pranešė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Praėjusių metų liepos 28 dieną Vilniaus visuomenės sveikatos centras gavo Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės informaciją apie vienam vilniečiui diagnozuotą susirgimą legionelioze, dėl kurio 61-erių pacientas mirė.

Pranešime kaip viena galimų užsikrėtimo šia liga vietų buvo nurodytas Vilniuje veikiantis sporto klubas „Body Gym”. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai atliko patikrinimą ir nustatė, kad iš sporto klubo vyrų ir moterų dušinėse laboratoriniam tyrimui paimto karšto vandens išaugo „Legionella pneumophila” 1 serogrupės bakterijos.

Rizika užsikrėsti legionelioze atsiranda, jei vandenyje yra legionelės bakterijų ir jei yra palankios sąlygos joms daugintis, tai yra jei vandens temperatūra nesiekia 50 laipsnių šilumos.

Anot Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešimo, minėtame sporto klube iš karšto vandens sistemos į šildytuvą grįžtančio karšto vandens temperatūra buvo tik 47,4 laipsnio.

„Buvo pažeisti sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinti „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai”, jog legioneliozės prevencijai palaikyti pastato karšto vandens sistemoje vandens temperatūra turi būti ne žemesnė kaip nuo 50 iki 60 laipsnių”, – rašoma tarnybos pranešime.

Nustačius pažeidimus sporto klubo veikla buvo laikinai sustabdyta. Šis draudimas atšauktas tik, kai Vilniaus visuomenės sveikatos centras nurodė, kad sporto klubo „Body Gym” pritaikytos techninės priemonės karšto vandens sistemoje leido užtikrinti aukštesnę nei 50 laipsnių temperatūrą, kuri užtikrina Legionella bakterijų sunaikinimą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE