Biorythm

Miokardo infarkto prevencinės savaitės metu – nemokama sveikatos patikra, nemokami kino seansai, vaikų piešinių paroda

Lietuvos širdies asociacija šių metų lapkričio 19–25 dienomis trečią kartą skelbia Miokardo infarkto prevencinę savaitę, kurios metu ragina prisiminti, kad prevencija ir teigiamos emocijos yra geriausias būdas saugoti savo širdį ir išvengti miokardo infarkto pavojaus.

Nemokami Miokardo infarkto prevencijos savaitės renginiai vyks iki lapkričio 25 dienos (įskaitytinai) kino centre „Skalvija” (A. Goštauto g. 2/15, Vilnius).

19–25 dienomis LŠA kviečia visus viršvalandžius darbe iškeisti į nemokamus kino seansus kino centre „Skalvija“. Nemokami kino seansai vyks 19–24 dienomis 17 val. ir 25 d., sekmadienį, 14.30 val. Daugiau apie kino programą galite sužinoti apsilankę LŠA svetainėje (www.heart.lt) ar kino centro „Skalvija” svetainėje (www.skalvija.lt).

Miokardo infarkto prevencinės savaitės metu visiems norintiems bus suteikta galimybė nemokamai pasitikrinti sveikatą – lapkričio 24 dieną 15 val. kino centre „Skalvija” (A. Goštauto g. 2/15, Vilnius) gydytojai suteiks progą išsitirti kūno masės indeksą, sužinoti cholesterolio kiekį, pilvo apimtį bei pasimatuoti kraujo spaudimą.

LŠA taip pat džiaugiasi, jog į šios prevencinės savaitės renginius aktyviai įsitraukė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Visus norinčius pasisemti teigiamų emocijų, LVJC vaikai lapkričio 14–21 dienomis kviečia į konkursinę parodą „Stipri širdis”, kuri eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, II a). Virtualią parodą taip pat galite aplankyti www.facebook.com/heart.lt .

„Teigiamos emocijos, pozityvus mąstymas ar buvimas kartu su artimaisiais ir draugais yra geriausi būdai įveikti nerimą ir mažinti stresą, kuris dažnai lemia vis ankstesnius širdies ligų susirgimus. Tai itin aktualu jauniems, nuolatinę įtampą patiriantiems specialistams. Taigi, kiekvienam siūlome propaguoti kokybišką ir prasmingą laisvalaikį, juk sveikiausios jūsų širdžiai – teigiamos emocijos“, – sako Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.

Pasak profesorės, pajutus pirmuosius infarkto simptomus, svarbu NEDELSIANT skambinti greitosios pagalbos numeriu 112 arba kuo skubiau važiuoti į artimiausios ligoninės priimamąjį.

Daugiau apie programą rasite www heart.lt

TAIP PAT SKAITYKITE