REXSAN

Ministras pasiūlė NVSC vadovui trauktis iš užimamų pareigų

Penktadienį ryte sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitiko su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovu Robertu Petraičiu aptarti NVSC veiklą krizės laikotarpiu, ateities perspektyvas, pasidalijo savo įžvalgomis dėl tolesnio darbo. Pokalbio metu ministras pasiūlė NVSC vadovui atsistatydinti iš einamų pareigų. R. Petraitis paprašė leisti pasiūlymą apsvarstyti iki pirmadienio.

Po susitikimo sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys teigė šiandienį susitikimą galįs pavadinti „dviejų žmonių – dviejų vadovų“ pokalbiu, pabrėždamas, kad šiuo sudėtingu visai šaliai metu nederėtų į vadovų ir lyderių atsakomybę žiūrėti „sausai“ teisiškai ir biurokratiškai, nes krizės metu nėra laiko, reikia gerai veikiančių organizacijų.

„Veikiame krizės sąlygomis, ir organizacijos bei jų žmonės neturėtų tapti įkaitais darbo organizavimo, vadovų klaidų. Matau rimtų problemų NVSC veiklos kontekste ir šiandien gerb. R. Petraičiui pasiūliau, mano nuomone, geriausią variantą – pasitraukti iš einamų pareigų“, – sakė ministras A. Dulkys.

SAM primena, kad vykdant NVSC veiklos skaitmenizavimą, buvo rastos 804 neapskaitytos mirtys. Duomenys gauti palyginus NVSC ir Registrų centro spalio–gruodžio mėnesių statistiką. Ministras A. Dulkys buvo susitikęs su R. Petraičiu aptarti situaciją, po susitikimo nurodė NVSC direktoriui pateikti išsamų situacijos vertinimą raštu.

Gavęs NVSC vadovo paaiškinimus, ministras pavedė SAM ekspertams įvertinti R. Petraičio pateiktus atsakymus ir pateikti išvadas. Gavęs ir susipažinęs su išvadomis ministras A. Dulkys inicijavo šiandienį susitikimą su vadovu, kad asmeniškai išsakytų savo poziciją.

Ministras taip pat pažymėjo neneigiantis R. Petraičio ilgametės kaip vadovo ir specialisto patirties ir teigė tikintis, kad jis galėtų rasti kitą vaidmenį dabartinėje sveikatos sistemoje.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE