Mollers

Michaelas Jacksonas buvo „chemiškai kastruotas”?

Velionį amerikietį dainininką Michaelą Jacksoną tikriausiai derėtų vadinti popmuzikos princu, o ne karaliumi, sako vienas prancūzų gydytojas, kuris savo naujoje knygoje teigia, jog išlavintą šio atlikėjo balsą nulėmė vaikystėje patirta cheminė kastracija, kuri esą buvo gydymo nuo spuogų šalutinis poveikis.

„Kai jis mirė, suvokiau, kad jis buvo neįprastas fenomenas”, – Prancūzijos pietiniame uostamiestyje Marselyje įsikūrusios Timono universitetinės ligoninės angiochirurgijos profesorius Alainas Branchereau, kuris taip pat yra operos žinovas, sakė naujienų agentūrai AFP.

„Pasakiau sau: „Tai kastrato balsas!” – pridūrė gydytojas.

Aptaręs M.Jacksono balso ypatybes su kolegomis, taip pat endokrinologais, A.Branchereau iškėlė prielaidą, kad šis atlikėjas patyrė cheminę kastraciją, vartodamas sintetinių vyriškų hormonų preparatą „Cyproterone”.

„Būdamas 12 metais Michaelas Jacksonas turėjo daug spuogų. Žinome, kad jis apie tai kalbėjo kaip apie tragediją. Manau, kad jo (aplinkos) žmonės galėjo pasiūlyti stebuklingą gydymą”, – samprotauja profesorius.

Ciproteronas „blokuoja brendimą – balsas negali subręsti”, nurodė gydytojas, pridūręs, kad perskaitė apie 20 su šia tema susijusių knygų, ištyrinėjo daug nuotraukų ir tarėsi su dermatologijos, balso fiziologijos, plastinės chirurgijos ir urologijos specialistais, taip pat kalbėjosi su vienu buvusiu berniukų choro dainininku.

A.Branchereau nurodė, kad ciproteronas trikdo kūno plaukų dangos ir gerklų formavimąsi, taip pat paveikia kaulų augimą – jie išlieka trapūs, tačiau susiformuoja didelė krūtinės ląsta.

Baigus gydymą šiuo preparatu, pacientui „visą gyvenimą išlieka vaikiškos gerklos (suaugusio) vyro kūne”, sakė profesorius.

Gydytojas taip pat atkreipė dėmesį, kad berniukams bręstant mutuoja balsas, todėl jį tampa sunku valdyti.

„Tačiau Michaelas Jacksonas niekada nesiliovė dainavęs, – pabrėžė jis. – Svarbi mano teorijos dalis – jos jo balsas buvo ypatingas, apimantis tris oktavas. Tačiau aš nesu susidūręs nei su vienu suaugusiu vyru, kurio balsas apimtų tris oktavas”.

A.Branchereau pripažino nemėginęs susisiekti su M.Jacksono šeimos nariais arba draugais, rašydamas knygą „Michaelas Jacksonas. Balso paslaptis” (Michael Jackson, le secret dune voix), kuri bus išleista kovo 9 dieną.

„Niekada neturėsime įrodymų – nebent jo aplinkos žmonės ką nors papasakotų”, – sakė jis.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE