Biorythm

Metinėse „Eitynėse už gyvybę“ Vašingtone dalyvavo ypač daug jaunimo

Tūkstančiai žmonių Vašingtone pirmadienį dalyvavo metinėse „Eitynėse už gyvybę“, praneša Vatikano radijas. Eitynės, kuriomis buvo paminėtos 39 JAV Aukščiausiojo teismo nuosprendžio Roe versus Wade byloje metines, susilaukė amerikiečių žiniasklaidos dėmesio ir buvo komentuotas vietinėje spaudoje, nuo katalikiškų leidinių iki „Washington Post“. Minėtoji byla leido įteisinti nėštumo nutraukimo praktikavimą JAV, tačiau visuomenės nusistatymas jau nebeatspinti anuometinės laiko dvasios, prieš keturis dešimtmečius privedusios prie abortų legalizavimo JAV.

Laikraštis „Washington Post“ atkreipė dėmesį, kad šiemetinėse eitynėse dalyvavo ypač daug jaunų žmonių. Gretimais pagrindiniam „Eitynių už gyvybę“ dalyvių srautui ėjo maždaug 17 tūkstančių jaunų žmonių. Jie atkeliavo į eitynes kviečiami Vašingtono arkivyskupijos, kuri atsišaukime paragino paauglius ir jaunimą nuo 12 iki 18 metų atvykti į sostinę „Eitynėms už gyvybę“ iš visų JAV. Vašingtono ganytojas kardinolas Donald Wuerl pakomentavo, jog jaunimo dalyvavimas eitynėse labai svarbus. Jie sudaro eitynių širdį, tvirtino kardinolas.

Pagal katalikiškos Kolumbo riterių (Knights of Columbus) organizacijos sausio 23 d. paskelbtą gyventojų apklausą abortų klausimu JAV, didžioji dauguma amerikiečių norėtų sugriežtinti abortų praktikavimą. Apklausą atlikę „Marist Poll“ nustatė, kad 79 procentai amerikiečių mano, kad reikėtų neleisti abortų po trijų nėštumo mėnesių, o 51 procentas tvirtino, kad reikia visai uždrausti abortus, išskyrus tik tuos atvejus kai nėštumas atsirado per prievartą ar kraujomaišą, arba gresia gimdyvės gyvybei.

84 procentai apklaustųjų tvirtino, jog įstatymai gali apginti tiek negimusio kūdikio gyvybę, tiek gimdyvės sveikatą ir gerovę. Tai trim procentais daugiau nei prieš dvejus metus atliktoje apklausoje, – rašo JAV katalikiška žinių agentūra Catholic News Agency.

„Eitynių už gyvybę“ maldos budėjimą užbaigė Niujorko ganytojas ir būsimas kardinolas Timothy Dolan, JAV vyskupų konferencijos pirmininkas. Jis prašė dalyvių niekuomet nepasiduoti tiems, kurie kėsinasi į gyvybę ir sąžinės laisvę. „Žmogiškai žiūrint galime būti gundomi pasiduoti vyriausybei, kuri prasidėjusią gyvybę, nėštumą ir gimimą laiko liga, kurią reikia gydyti, arba tiems, kurie cheminį gyvybės nutraukimą arba abortą laiko teise, kurią turėtų finansuoti tie, kurie su tuo nesutinka.

TAIP PAT SKAITYKITE