REXSAN

Mėšlungis įspėja ne tik apie magnio trūkumą

„Traukia mėšlungis” – tokių skundų iš pacientų neretai išgirsta šeimos gydytojai. Nors daugelis žino, kaip tokiu atveju sau padėti, bet ne visada sulaukia trokštamų rezultatų.

Organizmas siunčia signalus

Vieniems mėšlungis pradeda traukti koją esant ramybės būsenos, dažniausiai miegant, kitiems – po fizinio krūvio ar maudantis vandens telkiniuose. Tačiau gydytojai įspėja, kad šių iš pažiūros nereikšmingų požymių negalima ignoruoti.

Šeimos gydytoja Rita Seniūnaitė paaiškino, kad pagrindinė mėšlungio priežastis – magnio trūkumas tam tikroje raumenų ląstelėje. Tokiu būdu organizmas siunčia signalus, kad atsargas reikėtų papildyti naudingomis medžiagomis.

Jei nekreipiama dėmesio, vėliau gali atsirasti skausmai širdies plote, krūtinėje, vargina padidėjęs nerimas.

„Širdies raumuo taip pat yra sudarytas iš tam tikrų raumenų ląstelių. Magnio trūkumas širdies ląstelėje gali būti reikšmingas bendrai savijautai ar krūtinės anginai”, – apie delsimą padėti organizmui įspėjo gydytoja.

Geria saujomis

Vaistinėse magnio maisto papildų – didžiulis pasirinkimas. Tačiau juos išbandę kai kurie klaipėdiečiai skundžiasi, kad nė vieni jų nepadėjo.

R.Seniūnaitė taip pat sulaukia panašių skundų iš savo pacientų: „Geriu saujomis, bet nepadeda”. Ji spėjo, kad norimo efekto neduoda ir skirtingos šių maisto papildų formos.

„Magnis visur tas pats, bet jis sumaišomas vis su kita druska. Ją kiekvienas organizmas pasisavina skirtingai”, – paaiškino gydytoja.

Ji atkreipė dėmesį, kad kai kuriems žmonėms magnis iš organizmo pašalinamas gerokai greičiau, ypač kai sportuojama ar gaunami intensyvesni fiziniai krūviai. Magnis greičiau pašalinamas ir vasarą, gausiai prakaituojant.

Pasikliauja akcijomis

Kartais maisto papildas neduoda rezultatų ir dėl išgeriamos nepakankamos dozės. Vieni taip tikisi sutaupyti, o kiti – baiminasi sau pakenkti.

Pasak R.Seniūnaitės, dėl vartojamų maisto papildų geriausia pasitarti su šeimos gydytoju – neatsitiktinai ant pakuotės nurodomos skirtingos vartojimo dozės.

Mat esama nemažai faktorių, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį skiriant vartojamą dozę. Tam įtakos turi ir žmogaus kūno svoris. Gydytojas galėtų padėti išsirinkti tinkamiausią preparatą.

Pasak R.Seniūnaitės, dauguma pacientų maisto papildus pasirenka pagal draugų rekomendacijas arba susižavėję akcijomis.

Mėšlungio varginamam pacientui poliklinikoje taip pat galima atlikti kraujo tyrimą, kuris padeda nustatyti magnio kiekį.

Iš praktikos šeimos gydytoja pastebi, kad po kraujo tyrimo paaiškėja, jog turintiems panašių nusiskundimų žmonėms magnio atsargos yra pasiekusios kritinę ribą. Tad organizmas neatsitiktinai siunčia signalus.

Mitybos įpročiai nesikeičia

R.Seniūnaitė atkreipia dėmesį, kad magnio trūkumas turėtų paskatinti susirūpinti ir savo mityba. Nors gydytoja nuolat akcentuoja visavertę mitybą, tačiau dažnas šiuos patarimus praleidžia pro ausis.

„Liūdna, bet retas kuris pacientas būna suvalgęs saują žemuogių ar mėlynių. Nors dabar ypač daug sezoninių uogų ir daržovių, žmonės geriau kemša pusfabrikačius ir bandeles”, – mitybos klaidas vardijo pašnekovė.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE