Mollers

Meilės kančios daužo moterų širdis

Kаnados mokslininkai išsiaiškino, kad meilės problemos ir nesėkminga romantiška draugystė tiesiogine to žodžio prasme daužo merginų širdis.

Paaiškėjo, kad dailiosios lyties atstovėms, jaučiančioms nerimą ar pavojų dėl savo asmeninio gyvenimo, kai santykiai su partneriu būna nestabilūs, dvigubai iškyla infarkto ar insulto rizika nei toms moterims, kurios jaučiasi laimingos su savo vyrais ar mylimaisiais.

Eksperimente, kuriam vadovavo Otavos universiteto mokslų daktaras, profesorius Lachlanas McWilliamsas, dalyvavo daugiau kaip 5645 dailiosios lyties atstovių, kurioms 18-60 metų. Paaiškėjo, kad tos tyrimo dalyvės, kurios jautė nerimą santykiuose dėl ateities su partneriu arba jautė diskomfortą su juo, kartu praleidžiant laiką, buvo labiau linkusios susirgti įvairiomis chroniškomis ligomis. Pavyzdžiui, artritu, galvos skausmais, sezonine alergija.

Tyrimo autoriaus L. McWilliamso tvirtinimu, tos moterys, kurių gyvenime dominuoja taip vadinamas „aklas prisirišimas”, dažniau kenčia  dėl įvairių  minėtų negalavimų, taip pat astmos, padidėjusio kraujospūdžio, chroniškų plaučių ligų, padidinto cukraus kiekio kraujyje arba diabeto, skrandžio opaligės, širdies kraujagyslių sistemos funkcijų pažeidimų, net epilepsijos, drebulio ir onkologinių ligų. Pasak mokslininko šių negalavimų priežastis paprasta: tai susiję su nuolatine emocine įtampa ir stresu.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE