REXSAN

Masažuotojų asociacija: laikas legalizuoti SPA masažuotojo profesiją

Lietuvos masažuotojų asociacija kreipėsi į Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją bei Seimo sveikatos reikalų komitetą prašydama į profesijų klasifikatorių įtraukti naują – SPA masažuotojo profesiją. Toks žingsnis, anot asociacijos atstovų yra būtinas, siekiant aiškaus masažo paslaugų rinkos reglamentavimo.

LMA kreipimesi teigiama, jog masažuotojo profesija bei masažo paslauga yra apibrėžiama tik Sveikatos ministerijos norminiuose dokumentuose, todėl susidaro teisinė situacija, jog Lietuvoje galima teikti tik sveikatos priežiūros (gydymo tikslais) masažo paslaugą. Tokia situacija neatitinka Lietuvos paslaugų rinkos tikrovės, klaidina Lietuvos kūno priežiūros paslaugų vartotojus, skatina neteisėtų, dėl to nesaugių, paslaugų kūrimą.

„Lietuvoje ir pasaulyje yra susiklosčiusi aiški masažo paslaugų rinka: teikiamos ne tik gydomojo masažo, bet ir SPA, sporto, higieninės ir kosmetinės masažo paslaugos. Pastarąsias galima įsigyti bet kuriame grožio salone. Tačiau nėra įteisintos SPA ar sporto masažuotojo profesijos bei aiškių sąlygų, kada galima teikti tokias paslaugas“ – teigia LMA priminkė Auksė Bakanienė.

Masažuotojų asociacijos teigimu, tokia situacija skatina nesaugių paslaugų kūrimą, nes neapibrėžiami ir reikalavimai tokių paslaugų teikėjams.

Kreipimesi į Vyriausybės ir Seimo atstovus, Masažuotojų asociacija pabrėžia, jog būtina ir daugiau permainų masažo paslaugų rinkoje.

„Atsižvelgiant į tarptautinę praktiką bei Lietuvos žmonių poreikius, reikia supaprastinti higienos reikalavimus masažo paslaugų teikimui. Pirmiausia, pakoreguoti pastatų reikalavimus masažo kabinetų įsteigimui, kad tokie kabinetai galėtų įsikurti bet kuriame verslo, prekybos, sporto ar pramogų centre, gyvenamuosiuose namuose“, – pažymi LMA vadovė Giedrė Paunksnienė. Asociacijos atstovės teigimu, masažo kabinete nėra naudojamos lakios, aplinkiniams ir aplinkai pavojingos medžiagos, todėl visiškai nesuprantama, kodėl steigiant masažo kabinetus yra taikomi pastato paskirties apribojimai.

LMA pirmininkė A. Bakanienė teigia, jog plėsti profilaktikos paslaugų prieinamumą itin svarbu Lietuvos žmonėms, kurių gyvenimo tempas ir streso lygis nuolat auga. „Lietuva garsėja dideliu išgeriamo alkoholio kiekiu, savižudybių skaičiumi, tad gal laikas mažinti negatyvią statistiką ir garsėti pozityviais, žmonėms labai reikalingais sprendimais, kurių dėka galim pasitarnauti Lietuvos visuomenei! Mes tikime, jog Lietuvoje yra ir bus gera gyventi, nes valdžiai mes rūpim”, – sako A. Bakanienė.

Lietuvos masažuotojų asociacijos nuomone, reikia supaprastinti ir mobilaus masažo paslaugos teikimą. „Kitų šalių praktika rodo, jog masažo paslauga namuose teikiama ne tik ligoniams, bet ir sveikiems žmonėms. Šiuolaikiniam žmogui tai patogu. Kita paslaugų grupė – į biurus atvykstančių masažuotojų paslauga. Tokios paslaugos jau vyksta ir Lietuvoje. Mūsų įstatymai keliais dešimtmečiais atsilieka nuo Lietuvos paslaugų rinkos realybės. Atėjo laikas įteisinti paslaugas, kurios jau yra rinkoje“, – pažymi LMA pirmininkė A. Bakanienė.

Ankščiau šį pavasarį dėl masažuotojų veiklos reglamentavimo LMA kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, tačiau ministerijos atsakymas tik patvirtino ir taip aiškią situaciją, jog masažuotojo veikla Lietuvoje reglamentuojama žvelgiant tik iš sergančiųjų pusės ir atmetant SPA masažo, masažo sportininkams bei kitas masažo paslaugas, kurios galėtų padėti išlaikyti gerą sveikatą ir savijautą.

Daugiau informacijos bei susirašinėjimo su SAM tekstai – Lietuvos masažuotojų asociacijos interneto svetainėje: https://masazuotojuasociacija.lt/masazuotoju-asociacija-laikas-legalizuoti-spa-masazuotojo-profesija/.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE