REXSAN

Marijampolės ligoninėje paminėta tarptautinė nerūkymo diena

Lapkričio 18 d. Marijampolės ligoninėje būriavosi Marijampolės savivaldybės Vaiko dienos centrų auklėtiniai. Vaikai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Gyvenk be tabako”, skirto paminėti Tarptautinei nerūkymo dienai.
Kiekvienais metais trečiasis lapkričio ketvirtadienis yra minimas kaip Tarptautinė nerūkymo diena.
Marijampolės ligoninė kartu su Marijampolės sveikatos visuomenės biuru šiai dienai paminėti suorganizavo konkursą „Gyvenk be tabako”, į kurį buvo sukviesti dalyvauti visi Marijampolės savivaldybės Vaiko dienos centrai. Konkurso dalyviai turėjo paruošti meninę programėlę, lankstinuką bei komandos pristatymą, atspindinčius jaunimo pozityvų požiūrį į nerūkymą. Komandų pasirodymus vertino Marijampolės ligoninės ir Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizatorių sudaryta komisija.
Renginio organizatorių tikslas buvo įspėti vaikus dėl rizikingo elgesio vartojant tabaką padarinių, įtraukti kuo daugiau jaunimo, skatinti bendruomenės sveiką gyvenimo būdą be tabako bei formuoti neigiamas nuostatas tabako vartojimo atžvilgiu. Siekiant sudominti jaunimą rūkymo daroma žala žmogaus organizmui, buvo pasirinkta įtaisgesnė, kūrybinga bendravimo forma – konkursas.
Po originalių, kūrybiškai turtingų ir rūkymo žalos temą puikiai atspindinčių pasirodymų, konkurso pirmosios vietos nugalėtojais tapo VšĮ „Gelbėkit vaikus” Degučių vaiko dienos centro auklėtinių komanda. Antrąja vietą užėmė Maltos ordino pagalbos tarnybos Marijampolės skyriaus vaiko dienos centras, tretieji buvo Sasnavos labdaros fondo vaiko dienos centro „Saulutė” auklėtiniai.
Susirinkusiuosius dalyvius ir žiūrovus sveikino bei apie rūkymo žalą mintimis dalinosi Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė, Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė, savivaldybės gydytja Odeta Aleksienė bei Marijampolės ligoninės kapelionas kun. Remigijus Maceina. Vaikams buvo nuoširdžiai dėkojama už jų iniciatyvumą bei neabejingumą, linkima ugdyti dorines nuostatas, atsakomybę už savo ir savo artimųjų sveikatą.
Informaciją rengė ryšių su visuomene specialistė Rūta Giedraitytė


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE