Biorythm

Maisto prekių parduotuves tikrins ir savaitgaliais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pradedama vykdyti tikslinė valstybinė maisto kontrolė šalies prekybos centruose nedarbo dienomis.

Kaip rodo vartotojų skundų analizė – savaitgaliais ir pirmadieniais, lyginant su kitomis savaitės dienomis, VMVT registruojamų skundų padaugėja beveik 2 kartus. Tam tikrą skundų skaičiaus augimą galima pateisinti gyventojų apsipirkimo įpročiais, tačiau pagrįstų skundų procentas (apie 35 %) leidžia daryti išvadą, kad kai kuriose prekybos įmonėse ne darbo dienomis gali būti dažniau pažeidinėjamos teisės aktų nuostatos – neužtikrinama maisto produktų kokybė, jų laikymo sąlygos, tinkamumo vartoti terminų kontrolė.

Įvertinus galimą riziką, VMVT teritoriniams padaliniams nurodyta nuolat vykdyti patikrinimus prekybos įmonėse nedarbo dienomis, didžiausią dėmesį skiriant didesnės rizikos subjektams. Ne darbo dienomis ir savaitgaliais VMVT inspektoriai pasirinktinai tikrins tiek didiesiems prekybos tinklams, Lietuvos kooperatyvo sąjungai priklausančias, tiek ir individualias, mažas maisto prekių parduotuves.

Tikimasi, kad savaitgaliais vykdomi patikrinimai leis objektyviau įvertinti ūkio subjektuose diegiamų savikontrolės sistemų efektyvumą, ugdys sąmoningumą ir vartotojų pasitikėjimą.

Šaltinis: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybaTAIP PAT SKAITYKITE