Nobel biocare

Maistas prieš miegą: 6 patarimai, ką valgyti ir ko vengti

Ilgi žiemos vakarai, šventės, filmai, gausūs užkandžiai, o po jų sekančios bemiegės naktys. Pažįstama situacija? Dažnai kalbame apie tai, kad mūsų miego kokybę veikia daug įvairiausių veiksnių, tačiau svarbu prisiminti, kad vienas svarbiausių – tinkamai pasirinktas maistas prieš miegą. Patarimais apie tai, kokį maistą rinktis ir kokio prieš miegą vengti dalijasi LONO GERO MIEGO KLUBO ambasadoriai.

  • Skaidulinės medžiagos – neapsunkins virškinimo sistemos.

Vakare rekomenduojama rinktis lengvai virškinamą maistą, kuris neapkrautų skrandžio ir visos virškinamosios sistemos. Dėl šios priežasties, prieš miegą puikai tiks skaidulinėmis medžiagomis praturtintas maistas.

Šių medžiagų rasite visagrūdžiuose produktuose (duonoje, makaronuose), riešutuose, ankštinėse daržovėse, morkose, kopūstuose, burokėliuose, juoduosiuose serbentuose, avietėse. Taip pat skaidulinių medžiagų gausu kviečių, avižų bei miežių sėlenose.

  • Daugiau produktų, skatinančių melatonino gamybą.

Melatoninas – hormonas, atsakingas už mūsų miego ciklo veikimą ir reguliavimą. Dėl šios priežasties jis neretai vadinamas miego hormonu. Įdomu tai, kad bene daugiausiai šio hormono galima rasti vyšniose. Stiklinė šių uogų sulčių prieš miegą gerina jo kokybę bei prailgina trukmę.

Taip pat melatonino gamybą gali paskatinti ir įvairios maiste randamos medžiagos, pavyzdžiui, aminorūgštis triptofanas. Tripofano galite rasti raudonoje mėsoje, paukštienoje, pieno produktuose, tune, pupelėse, žirneliuose, riešutuose.

Jei prieš miegą norite lengvo užkandžio, taip pat tinkamas pasirinkimas bus bananai. Šie vaisiai turtingi kaliu bei vitaminu B6. Kalis padeda mūsų raumenims atsipalaiduoti, o vitaminas B6 skatina melatonino gamybą.

  • Greitas maistas – miego priešas.

Šiandien apie greito maisto žalą kalbame išties daug. Jis skatina nutukimą, širdies bei kraujagyslių ligas, silpnina atmintį. Ypatingai svarbu prisiminti, jog toks maistas neigiamai veikia ir mūsų miegą.

Greito maisto sudėtyje gausu riebalų, sintetinių priedų bei cukraus. Riebus maistas lėtina virškinimą, ilgiau užsibūna mūsų skrandyje. Tuo tarpu nuo greito maisto susikaupęs per didelis cukraus kiekis kraujyje lemia dažnus prabudimus.

  • Prieš miegą – nebadaukime, bet ir nepersivalgykime.

Renkantis maistą prieš miegą reikėtų pagalvoti ne tik apie tai, ką valgysime, bet ir kiek valgysime. Gausiai pavalgius mūsų organizmas visas pajėgas skirs maisto virškinimui, todėl greitai užmigti – nepavyks. Vis dėlto,  jei į lovą nueisime gurgiančiu pilvu, užmigti taip pat gali nepavykti. Moksliniai tyrimai patvirtino, jog su maistu gaunamos energijos trūkumas neigiamai veikia mūsų miego kokybę.

  • Vitaminas D – tik ryte.

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, todėl, norint jį visiškai įsisavinti, geriausia vartoti su maistu pirmoje dienos pusėje. Šis vitaminas taip pat skatina laimės hormono seratonino išsiskyrimą. Jei melatoniną galima vadinti nakties hormonu, tai seratoninas – dienos hormonas, kuris gaminasi šviesoje. Šis hormonas suteikia energijos, pagerina nuotaiką. Todėl, jei vakare vartosime vitaminą D, padidinsime seratonino gamybą, o tai lems miego problemas.

  • Kofeinas – ne tik kavoje.

Neretas pasakys, jog kavos vakarais nerekomenduojama gerti dėl joje esančio kofeino. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog šios medžiagos galime rasti ir kituose maisto produktuose – arbatoje, šokolade, gaiviuosiuose gėrimuose. Taigi, svarbu prisiminti, jog jei prieš miegą suvalgysime plytelę juodojo šokolado arba šokoladinį batonėlį, užmigti taps daug sunkiau.

Taip pat nepamirškite, jog kofeino gali būti ir vaistuose nuo skausmo. Jei vakare jaučiate galvos skausmą, išgėrus vaistų skausmas gali sumažėti, tačiau užmigti taps sunkiau.

Koks maistas prieš miegą, toks ir poilsis

Riebus ir sunkus maistas, kofeinas, vitaminas D, cukrus, alkis bei persivalgymas gali tapti mūsų bemiegės nakties priežastimi. Tad, ypač artėjančių švenčių metu, kviečiame prisiminti, kad tai, ką suvalgysime prieš miegą, lems tai, kaip jausimės kitą rytą. Rūpinkimės savimi – planuokime bent keletą žingsnių į priekį!

 

TAIP PAT SKAITYKITE