Eurovaistinė

Madingos kelnaitės tampa pavojingos sveikatai

Madingos kelnaitės tampa pavojingos sveikatai

„Pamirškite „stringus”! Apatinės kelnaitės su juostele – nepraktiškos ir nebemadingos!” Tokį reklaminį tekstą pasirinkę apatinio trikotažo gamintojai bando keisti pirkėjų įpročius.

Apatiniu trikotažu prekiaujančių parduotuvių pardavėjos, paklaustos, kokios kelnaitės mėgstamiausios, patikina, kad moterys ieško kokybiškų, o jaunos merginos – seksualių kelnaičių. Dažniausiai jos renkasi kelnaites su juostele.

Tad kas atsitiko? Kodėl pastaruosius penkerius metus populiarieji „stringai” tapo ne tik nebemadingi, bet ir nepraktiški? Juk dar vasarą aptempti ir perregimi drabužiai nesunkiai išduodavo, kad tiek paauglės, tiek vyresnės merginos vaikščiojo nuogais užpakaliukais. Ne paslaptis, kad tokias kelnaites pamėgo ir vyrai. Vien ko vertas Borato triko?

Jeigu tik keičiasi mada ir staiga populiarios kelnaitės su juostele tampa nebemadingos – nieko stebėtina, tačiau kodėl taip pamėgti „stringai” tapo ir nepraktiški?

Ginekologė iš Los Andželo Laiza Masterson ilgą laiką tyrė, ar saugu dėvėti siaurikes. Ji, remdamasi savo tyrimų rezultatais, pareiškė, kad daugelio moterų mėgstami koketiški „stringai”, nuolat dėvimi, gali būti pavojingi sveikatai.

Pasak daktarės, šios koketiškos kelnaitės skatina vystytis vaginalinį mielių užkratą bei šlapimo takų infekciją. Tokios kelnaitės dažniausiai gaminamos iš sintetinių audinių, o sintetika sulaiko drėgmę, todėl susidaro šilta drėgna terpė, kuri idealiai tinka pavojingoms bakterijoms veistis. Daktarė L. Masterson įsitikinusi, kad kelnaitės su juostele didina infekcijos galimybę, nes bakterijos iš tiesiosios žarnos nesunkiai patenka į vaginą.

Kauno universiteto medicinos klinikų akušerė ginekologė Daiva Vaitkienė sutinka, kas tokio dizaino kelnaitės sudaro maksimaliai geras sąlygas tiesiosios žarnos mikroflorai pakliūti į makštį.

„Nesinorėtų spekuliuoti šia tema, nes jokių tyrimų nėra. Asmeninė gydytojų patirtis taip pat gali būti labai skirtinga. Bet atsižvelgdama į žmogaus anatomiją ir fiziologiją galiu pažymėti, kad tokio dizaino kelnaitės neretai yra kaltos dėl specifinių išorinių lyties organų uždegimų,” – „stringų” nepraktiškumą įvardija ginekologė D. Vaitkienė.

Kolopraktologai taip pat nepritaria „stringų” madai. Specialistai sako, kad kelnaitės su juostele skatina odos sudirginimą, įtrūkimus ir net hemorojų. Amerikiečiai dar griežtesni, anot jų, tokios kelnaitės didina lytinių organų traumų riziką.

Tad kokios kelnaitės pačios geriausios?

Gydytoja ginekologė Daiva Vaitkienė įsitikinusi, kad pačios praktiškiausios kelnaitės yra iš tokio audinio, kuris leidžia organizmui kvėpuoti ir nesudaro idealių sąlygų mikroorganizmams daugintis. „Mikroorganizmams pačios idealiausios sąlygos – šiluma ir drėgmė. Sintetinės, aptemptos kelnaitės didina temperatūrą, mažina oro cirkuliaciją ir tokiu būdu skatiną drėgmės atsiradimą, – aiškina ginekologė D. Vaitkienė. – Pačios geriausios kelnaitės yra medvilninės, nes toks audinys puikiai praleidžia orą. Aišku, jeigu kelnaitės sudrėko, jas būtina keisti. Ne įklotus nešioti, bet reikia pasikeisti kelnaites.”

Ginekologė įsitikinusi, kad „stringai”, kaip ir įklotai, dažnai vartojami yra pavojingi sveikatai. „Higieninis įklotas yra prigludęs prie išorinių lyties organų, jame kaupiasi drėgmė, todėl yra puikios sąlygos bakterijoms daugintis. Taip pat įklotas gali ir sukelti alergiją. Sveikai moteriai apskritai neturėtų reikėti įklotų. Geriau dažniau keisti apatinį trikotažą, nei naudoti įklotus”, – įspėja ginekologė.

Vadinamieji stringai gal kam nors ir atrodo efektingai, bet vargu ar tai geriausias pasirinkimas.



TAIP PAT SKAITYKITE