Nobel biocare

Ligoninės ir poliklinikos neįgaliesiems nepritaikytos

Judėjimo negalią turintieji skundžiasi, kad daugelyje ligoninių ir poliklinikų sudėtinga lankytis ir gydytis, mat šios nepritaikytos jų poreikiams.

Viena iš didžiausių šalies ligoninių – Kauno klinikos – neneigia: pastatai seni, tad juos sudėtinga rekonstruoti taip, kad atitiktų neįgaliųjų poreikius, praneša LTV naujienų tarnyba.

Kaunietė Žaneta, kurios judėjimo negalią turintis draugas buvo operuotas Kauno klinikų chirurginiame skyriuje, sako nustebo neradusi palatos, kuri būtų pritaikyta neįgaliesiems.

„Turėjome anksčiau išeiti iš ligoninės. Buvo gera priežiūra ir gydytojai tikrai geri, bet nebuvo sąlygų neįgaliam žmogui net nueiti į tualetą. Palatoje yra tualetas, bet nėra kaip juo naudotis neįgaliam žmogui. Praktiškai jisai nepasiekiamas kaip Mėnulis”, – pasakojo Žaneta Simanavičienė.

Klinikų atstovai pripažįsta, kad problema opi. Anot jų, vos keliuose skyriuose po remontų praplatintos durys ar tualetuose yra speciali įranga.

„Klinikų centrinis pastatas ir kiti pastatai statyti 1940 metais. Architektūra yra senoviška, ir tais laikais tai nebuvo numatyta plane, nebuvo suplanuota. Skyriuose, kurie remontuoti šiek tiek seniau, to pritaikymo tokio specialaus kaip ir nelabai yra, tačiau personalas, medicinos slaugytojos yra pasirengusios padėti tokiem žmonėms”, – tikino Kauno klinikų atstovė Eglė Žemaitienė.

Negalią turintį draugą slaugiusi moteris sako, kad įrenginių, kurie ligoninėse padėtų pakelti neįgalųjį ir palengvintų darbą medikams, – apstu.

„Yra stovas, prie kurio tvirtinami tokie diržai ir paklodė ir su tais diržais ligonis yra apjuosiamas. Taip jis nepatiriant jokio diskomforto perkeliamas į tą vietą, kur reikia”, – kalbėjo Ž. Simanavičienė.

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė sako, esą daugelyje gydymo įstaigų, o ypač poliklinikose, su vežimėliu sudėtinga judėti: kai kur nėra specialių užvažiavimų, per siauros durys ar nepatogūs tualetai bei dušai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE