Agatas

Ligoninėje – vis dar kiauri stogai

Prieš metus Kauno Raudonojo Kryžiaus – dabar Klinikinėje – ligoninėje atlydžio vandeniui užliejus operuojamą pacientą, ryžtasi rekonstrukcijai.

Tačiau darbai nepajudėjo iki šiol.

Praėjusių metų pavasario atlydžio neatlaikę Raudonojo Kryžiaus, dabar – Klinikinės, ligoninės stogai vis dar nesulaukia statybininkų. Prieš metus per operaciją ant paciento nuo lubų ir šviestuvų pradėjus tekėti vandeniui rimtesnių komplikacijų išvengti pavyko. Po incidento nuspręsta stogą rekonstruoti, tačiau iki šiol darbai nepradėti.

Pasak ligoninės direktoriaus nieko kita neliko kaip prie vieno stalo susodinti atsakingų institucijų specialistus ir išsiaiškinti, kas gi kaltas dėl darbų vilkinimo.

„Laimėtojui rangovui, su kuriuo pasirašyta sutartis, pinigų neužtenka. Jie prašo dar papildomai 30 procentų – realiai jie įsikomponuos į tą sumą, kurią mums steigėjas ir paskyrė, ir procedūra dėl šitų dalykų dar užsitęs”, – aiškino Kauno klinikinės ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Rekonstruoti stogą apsiėmę rangovai, pasak ligoninės vadovo, neįvertino, kad pastatas saugomas paveldo priežiūros institucijų, o tai gerokai padidino sąmatas. Tuo metu paveldosaugininkai kratosi metamų kaltinimų – esą jokių papildomų reikalavimų nekeliantys, o rangovams atkerta, kad dar prieš dalyvaujant konkurse reikėję skaičiuoti, o ne katę maiše pirkti.

„Aš tai matau problemą tarp rangovų ir pirkėjų, čia eina sąmatų dalykai, konkurso sąlygų dalykai – įvykdyta, neįvykdyta, o iš paveldosaugos netgi projektui jokių pastabų nėra”, – sakė Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vadovė Irena Vaškelienė.

Patys rangovai padėties nekomentuoja. Viešųjų pirkimų komisijos pirmininko teigimu gudrauti mėginančių   rangovų, kurie pasiūlę pigiausias darbų kainas laimėjo konkursus, o vėliau pritrūkę lėšų prašė papildomų pinigų, pastaraisiais metais buvo ir daugiau.

„Tokių problemų atsiranda daug kur ir, kadangi esu projekto vadovas „Girstučio” komplekso statybos, tai ten irgi tas pats, kadangi buvo kažkoks momentas metai kiti atgal, kai eidami į konkursą potencialūs rangovai ir laimėtojai dempinguodavo kainą”, – pasakojo Kauno savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Zenonas Abramavičius.

Klinikinės ligoninės direktorius tikina, nors statybininkų dar nesulaukę,   atlydžio vanduo operacinių šįmet neturėtų pasiekti, nes grėsmę kėlę stogo defektai pašalinti. O statybininkai dabar jau žada stogo rekonstrukciją pradėti kovo pabaigoje.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE