Nobel biocare

Ligoninėje atsidūrusiam M. Petravičiui čempionatas baigėsi

Lietuvos rinktinės stovykloje – prastos žinios. Pasak komandos gydytojo Rimtauto Gudo, M. Petravičius dėl ligos negalės sportuoti bent mėnesį.

Kęstutis Kemzūra iki Europos čempionato pabaigos turės verstis 11 krepšininkų paslaugomis, nes Marijonui Petravičiui pirmenybės baigtos. Šeštadienį rinktinės gydytojų štabas oficialiai patvirtino, kad atlikus tyrimus Kauno klinikose, M. Petravičiui buvo nustatyta plaučių mikroembolija.

„Kaip bebūtų liūdna, tai reiškia, kad Marijonui šis Europos čempionatas jau baigėsi”, – sakė R. Gudas.

Anot mediko, iki čempionato jokių įtarimų apie galimas krepšininko problemas su plaučiais nebuvo. Tačiau jau antrą čempionato dieną M. Petravičius praleido rungtynes su lenkais – jis skundėsi pasunkėjusiu kvėpavimu po krūvių.

Penktadienį M. Petravičius išbėgo į aikštę mače su turkais ir žaidė 10 minučių, per kurias pelnė 5 taškus. Bet iš karto po dvikovos jis kartu su gydytojais išvažiavo į Kauno klinikas.

Šeštadienį tyrimai patvirtino profesionaliems sportininkams itin retą ligą.

„Jeigu Lietuvoje yra trys milijonai žmonių, tai iš trijų milijonų turbūt vienam tokiam fiziškai stipriam, sportuojančiam žmogui gali pasireikšti ši liga, – aiškino rinktinės gydytojas R. Gudas. – Šios ligos priežasčių yra daug, šiuo metu taikomas gydymas.”

Anot rinktinės gydytojo, ši liga grėsmės krepšininko karjerai nekelia, tačiau kiek tiksliau užtruks jos gydymas, kol kas nežinoma.

Pagal Europos čempionato taisykles, komandos prasidėjus pirmenybėms nebegali registruoti naujų žaidėjų. Tai reiškia, kad lietuviai čempionatą turės baigti turėdami 11 krepšininkų.

Pasak rinktinės trenerio Kęstučio Kemzūros, dėl M. Petravičiaus netekties turės pasitempti kiti žaidėjai.

„Aišku, kad netektis yra didelė ir mums labai Marijono trūks. Bet turime dar 11 kovotojų ir esame pasiruošę kautis, – šeštadienį po vakarinės treniruotės sakė K. Kemzūra. – Atsiranda šansas ir Jonui Valančiūnui, ir visiems kitiems. Jau kalbėjome (su J. Valančiūnu), kad jis turi būti pasiruošęs mums padėti.”

J. Valančiūnas iki šiol žaidė vienintelėse rungtynėse su lenkais. Būtent jose nerungtyniavo M. Petravičiaus.

Lietuvos rinktinės treneris sako neatmetantis varianto, kad vidurio puolėjo poziciją retkarčiais užimtų ir Darius Songaila ar Paulius Jankūnas.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE