Rawpowders

Ligoniai šluoja vaistus nuo gripo ir peršalimų ligų

Dėl gripo grėsmės jau darosi karšta ne tik poliklinikose, bet ir vaistinėse. Išgąsdinti praėjusią žiemą daugiau nei dvidešimties žmonių gyvybes nusinešusios ligos šįmet, vos pasigirdus apie dažnėjančius susirgimus, nuo vaistinių lentynų pradėti šluoti vaistai nuo gripo ir peršalimo ligų.

Užkrečiamųjų ligų specialistai perspėja, kad šiųmetis gripas gali būti dar grėsmingesnis, nei išgyventas pernai. Dar nė nepaskelbus epidemijos nuo gripo jau mirė du žmonės. Ligoninėse daugėja pacientų, kuriems diagnozuotos gripo viruso sukeltos komplikacijos.

Medikai baiminasi, kad ligos protrūkį gali sukelti ir pati gamta – plisti virusui itin palankūs stoję drėgni orai.

Panevėžio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę mieste užregistruoti 35 sergantieji gripu. Aukštaitijos sostinėje bendras sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis siekė 64,04 atvejo 10 tūkst. gyventojų, rajone – 13,2.

Kol kas apskrityje gripui atspariausi pasvaliečiai. Iš 10 tūkst. gyventojų gripas į lovą paguldė penkis.

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis epideminį lygį pasiekė Vilniaus, Kauno miestuose, Visagino rajone. Prie epidemijos lygio artėja Varėnos ir Prienų rajonai.

Virusui palankūs orai

Panevėžio poliklinikos medikai teigia pacientų antplūdžio dar nepajutę, tačiau neabejoja, kad tokia tyla – prieš audrą.

„Panevėžys niekada nepradeda sirgti pirmas. Bet jei jau daugėja ligonių Vilniuje, virusas pasieks ir Panevėžį. Ligą ypač gali paskatinti drėgni orai. Atlydys, pliusinė temperatūra, rūkai – geros sąlygos plisti virusui. Šalta žiema jį dar kiek pristabdytų”, – „Sekundei” teigė poliklinikos Bendrosios praktikos gydytojų skyriaus vedėja Violeta Šimėnienė.

Kadangi daugumai šiemet susirgusiųjų nustatyta pernai siautusio pandeminio gripo atmaina, svarbiausiu vaistu nuo jo išlieka „Tamiflu”. Tačiau ir šiemet gresia pasikartoti pernykščiam ažiotažui, kai populiariausias medikamentas, galintis padėti įveikti grėsmingą ligą, vaistinių lentynose pasirodė epidemijai ėmus slūgti ir jo kaina buvo didžiulė. V.Šimėnienė pamena už „Tamiflu” paklojusi 126 litus.

„Pernai istorija su „Tamiflu” buvo liūdna. Atsirado, kai jo taip labai nebereikėjo. Pati nusipirkusi dar pasilikau juodai dienai”, – teigė V.Šimėnienė.

Vaistinėse nutįso eilės

Ligoniams, turintiems receptą „Tamiflu”, ir šiemet ne visos vaistinės gali padėti.

Panevėžio centre esančios vaistinės „Camelia” vedėja Vitalija Čepurnaitė teigė vietoj populiariausio medikamento nuo gripo galinti pasiūlyti alternatyvų priešvirusinį relensą.

„Naujam sezonui „Tamiflu” nesame gavę. Mūsų sandėlyje šio vaisto nėra. Bet kol kas gal tik porą receptų jam išrašytų esame matę”, – sakė V.Čepurnaitė.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE