Nobel biocare

Lietuvos pakraščio žmones pasiekė modernūs medicininiai tyrimai

Šalies rajono ligoninės atsisako savo medicininių tyrimų laboratorijų, tapusių per didele našta po prieš dvejus metus įvykdytos sveikatos priežiūros įstaigų reformos. Pirmoji privačias investicijas šių metų pradžioje pritraukė Zarasų rajono savivaldybės ligoninė, o dabar moderni laboratorija atidaryta Akmenės rajono VšĮ „Naujosios Akmenės ligoninė“. 

Naujosios Akmenės ligoninėje įsikūrė vieno moderniausių Baltijos šalyse „Medicina practica“ laboratorijų tinklo padalinys, į kurį investuota apie pusę milijono litų.

Dabar šio šiaurės Lietuvos rajono žmonėms tapo prieinama apie 200 skirtingų aukščiausių standartų tyrimų: bendraklinikinių, vėžio, alergijos, skydliaukės hormonų, inkstų, kepenų fermentų, lytiškai plintančių ligų, citologinių, šlapimo ir kt.

Gyventojai gali pasirinkti apie 30 sveikatos profilaktikos tyrimų programų. Jie bus kviečiami į gerai šalyje žinomas sveikatos profilaktikos akcijas, kurių metu laboratorija tyrimus atlieka su didele nuolaida.

„Po reformos mūsų ligoninė savo laboratorijai modernizuoti neįstengtų sukaupti reikiamų resursų. Bendradarbiavimas su „Medicina practica“ laboratorija mums bus didelė paspirtis. Sutaupysime lėšų, išlieka darbo vietos. Tačiau svarbiausia, kad Naujajai Akmenei pavyko išsaugoti laboratorinių tyrimų paslaugas, kurios dabar leis dar efektyviau padėti pacientams“, – sakė ligoninei šiemet vadovauti pradėjęs Tomas Skučas.

Direktoriaus pastebėjimu, Naujosios Akmenės ligoninėje reguliariai pacientus konsultuoja specialistai, atvykstantys iš didžiųjų miestų gydymo įstaigų. Todėl rajono gyventojams labai paranku, kad naujoje laboratorijoje galima atlikti ne tik biocheminius ar hematologinius, bet ir labai svarbius histologinius bei citologinius tyrimus.

Gydytojams darbą palengvino ne tik labai išsiplėtęs kokybiškų tyrimų spektras, bet ir padidėjęs jų atlikimo greitis. Visus atsakymus ligoninės specialistai gali operatyviai gauti prisijungę prie „Medicina practica“ laboratorijų vieningos kompiuterinės informacinės sistemos.

Atnaujintose laboratorijos patalpose su nauja medicininių tyrimų analizatorių ir reagentų pasaulinė gamybos lyderės „Roche“ įranga dirba perkvalifikuoti darbuotojai.

„Dabar Akmenės rajono žmonės gaus tokius pat kokybiškus tyrimus kaip ir didžiųjų miestų gyventojai, galės sutaupyti lėšų ir laiko. Praktika rodo, kad valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas yra naudingas pacientams. Mūsų laboratorijos padalinį įkūrėme jau antroje rajono ligoninėje. Pirmoji kregždė – Zarasuose. Turime sukaupę gerą patirtį ir nenorime, kad ištuštėtų rajono laboratorijos“, – kalbėjo „Medicina practica“ laboratorijos vadovas Svajūnas Barakauskas.

Atestuotų medicininių tyrimų laboratorijų tinklui „Medicina practica“, šalyje turinčiam 16 padalinių, tyrimus patiki per 200 valstybinių ir privačių gydymo įstaigų.

Naujosios Akmenės ligoninė turi 108 stacionaro vietų, dirba 160 darbuotojų, iš jų – 34 gydytojai, 76 slaugytojos. Čia veikia priėmimo, vidaus ligų, palaikomojo gydymo, vaikų, odontologijos skyriai, dienos stacionaras, konsultacijų poliklinika.

Remiantis Vyriausybės nutarimu ,,Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo“ nuo 2010 m. balandžio ligoninė buvo priskirta rajono lygmeniui. Todėl nebeliko kai kurių antrinio lygio gydymo paslaugų: stacionarinės chirurgijos, LOR, nėštumo bei akušerinės ginekologijos, neurologijos, endokrinologijos, infektologijos.

Gyventojų surašymo duomenimis, Akmenės rajone per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo net 22 proc. gyventojų. Tai vienas didžiausių rodiklių Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE