Ditel

Lietuvos oro uostuose pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra

Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba. Tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės užpildyti išduotą anketą dar lėktuve, ją patikslinti pagal poreikį ir atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams. Keleiviai bus išleidžiami iš oro uosto tik įsitikinus, kad atliktos minėtos procedūros.

Lietuvos oro uostai vykdo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą uždrausti keleivių keliones į šalis, kurios įtrauktas į rizikingų teritorijų sąrašą. Todėl nuo šiandien visuose oro uostuose išvykstančius keleivius pasitinka Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir tikrina kelionės dokumentus, pagal poreikį neleidžia keliauti, jei kelionės tikslas yra būtent viena iš rizikingų teritorijų šalių.

Svarbu suprasti, kad kiekvienas keleivis, priimdamas sprendimą vykti į rizikingų teritorijų šalis, prisiima visišką atsakomybę, kuri numatoma Administracinių nusižengimų kodekse, Baudžiamajame kodekse ir LR nepaprastosios padėties įstatyme.

Visą parą veikia koronaviruso karštoji linija gyventojams Nr. 1808.

 

TAIP PAT SKAITYKITE