REXSAN

Lietuvos įmones tikrins Rusijos ir Baltarusijos ekspertai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę Lietuvoje lankosi du Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos bei du Baltarusijos Respublikos žemės ūkio ministerijos Vyriausiosios veterinarijos tarnybos specialistai – ekspertai.

Ekspertai tikrins, kaip mūsų šalies įmonių produkcija atitinka Muitų sąjungos šalių teisės aktų reikalavimus. Nuo jų tikrinimo išvadų priklausys, ar šios įmonės galės eksportuoti savo produkciją į Rusijos ir Baltarusijos teritoriją. Muitų sąjungą sudaro Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas.
Šiandien, lapkričio 23 dieną kaimyninių šalių ekspertai susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovais bei atsakingais specialistais, aptarė Lietuvos mėsos, pieno ir žuvų perdirbimo įmonių tikrinimų grafiką.
Rusijos ir Baltarusijos ekspertai numatę patikrinti AB „Vilniaus paukštynas” (Rudamina, Vilniaus raj.), UABSamsonas (Europos pr. 38, Kaune ir Sirvydų kaime Lekėčių sen., Šakių raj.), ŽŪB „Delikatesas” (Kudirkos g. 2, Joniškyje, Šiaulių a.).
Pieno bei jo gaminių gamybos procesus numatyta patikrinti UAB „Marijampolės pieno konservai” (Vytauto g. 74, Kalvarijoje bei šios UAB įmonėje Kauno g. 114, Marijampolėje), UAB „Modest” (Gaurės g. 23, Tauragėje), АB „Pieno žvaigždės” filiale „Mažeikių pieninė” (Skuodo g. 4, Mažeikiuose).
Iš žuvies perdirbimo įmonių bus tikrinama UAB „Baltijos konservai” (Kelmiškės II k., Klaipėdos raj.).
AB „Vilniaus paukštynas”, UAB „Marijampolės pieno konservai” ir АB „Pieno žvaigždės” filialas „Mažeikių pieninė” jau yra vežę savo produkciją į Rusiją, visos kitos įmonės į eksportuojančių įmonių sąrašą bus įtrauktos pirmą kartą.
Rusijos ir Baltarusijos maisto saugos ekspertų vizitas baigsis šeštadienį, lapkričio 27 dieną.
Šiuo metu iš Lietuvos eksportuoti į Rusijos Federaciją turi teisę 12 mėsos perdirbimo, 4 paukštienos, 13 pieno ir 17 žuvų perdirbimo įmonių. Į Baltarusiją vežti savo produkciją turi leidimą 9 mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE