Biorythm

Lietuvos bei Vokietijos odontologų žinios ir patirtis – kolegoms iš Didžiosios Britanijos

Dr. Orcan Yüksel, Dr. Bernhard Giesenhagen, Darius Počebutas

Spalio 20 d. tarptautinė Lietuvos ir Vokietijos odontologų komanda, Londono Implantacijos ir Estetinės odontologijos centro klinikoje  (The London Centre for Implant & Aesthetic Dentistry) atliko dantų implantacijos operaciją panaudojant alogeninio (donoro) kaulo žiedus. Naują metodiką stebėjo ir žinių sėmėsi Didžiosios Britanijos odontologai.

Britanijos odontologų asociacijos kongrese „Bone&Tissue Day“ Londone britų odontologams buvo išsamiai pristatyta The Bone Ring Technique (Kaulinio žiedo augmentacija). Pranešimą skaitė metodo autorius – Tarptautinio implantacijos instituto Pro-implant vadovas, burnos chirurgas Dr. Bernhardas Giesenhagenas (Vokietija). Po pristatymo Dr. B. Giesenhagenas su kolegomis Dariumi Počebutu (Lietuva) ir Dr. Orcanu Yükseliu (Vokietija) atliko parodomąją implantacijos operaciją, naudojant alogeninius kaulo žiedus. Operacijos vaizdo įrašą stebėjo kongreso dalyviai iš Didžiosios Britanijos.

Ši operacija – tai Kauno odontologijos klinikos Pro-implant vadovo Dariaus Počebuto ir Dr. Bernhardo Giesenhageno ilgametės partnerystės dalis. 2005 m. D. Počebutas pirmasis Lietuvoje pradėjo taikyti kaulo žiedo metodą savo praktikoje.

Tai ne pirmas kartas, kuomet D. Počebutas perduoda sukauptą patirtį užsienio kolegoms. Savo žiniomis apie kaulo žiedo metodiką D. Počebutas nuolat dalinasi Tarptautinio implantacijos instituto Pro-implant organizuojamuose kursuose: „Clinical courses with live-surgery and hands-on“ Frankfurte ir „Hands-on-Human-Cadaver-Course” Vienoje.
Operacijos vaizdo įrašo pristatymas kongreso dalyviams

Kaulo augmentacija – tai paciento kaulo arba kaulo pakaitalo priauginimas, kuris atliekamas, kai esamo žandikaulio kaulo nebepakanka danties implantui įsriegti. Įprastai, kaulo priauginimas daromas per pirmąją operaciją, o kaului prigijus, po 4-6 mėn. antros operacijos metu įsriegiamas implantas.

Tuo tarpu Kaulinio žiedo metodas unikalus tuo, kad leidžia augmentaciją ir dantų implantaciją atlikti vienos operacijos metu. Pacientas ne tik sulaukia galutinio gydymo rezultato daug greičiau, bet ir išvengia rizikos, susijusios su antra papildoma operacija. Dėl apvalios žiedo formos dantenos ties implantuotu dantimi atrodo itin natūraliai.

Metodo esmė – žiedo formos kaulo blokas paimamas iš paciento žandikaulių donorinių sričių (smakro ar gomurio) ir tvirtinamas trūkstamo kaulo vietoje. Danties implantas (įsriegtas per kaulo žiedą į likusį žandikaulio kaulą) pritvirtina žiedą pažeistoje vietoje.

Inovatorius Dr. B. Giesenhagenas ištobulino savo metodiką. Vokietijos kompanija „Botiss“, kurios specializacija – biologinės kilmės kaulo pakaitalų gamyba, šiemet pradėjo gaminti alogeninius (donoro) kaulo žiedus. Alogeninio kaulo žiedo metodas – alternatyva pacientams, bijantiems nuosavo kaulo transplantacijos procedūros. Laukti tinkamo donoro nereikia: alogeniniai kaulo žiedai gaminami naudojant donorų kaulus iš audinių banko Austrijoje. Tam tinka kaulo likučiai po klubo sąnario keitimo operacijų. Tinkamai apdorotame donoro kaule nebelieka jokių organinių medžiagų – vien mineralinis karkasas.

Kauno odontologijos klinikos Pro-implant vadovas Darius Počebutas apie patobulintą metodiką: „Procedūra žymiai supaprastėjo – atsidarai dėžutę ir jau turi kaulo žiedą. Dalis pacientų, norėdami išvengti kaulo žiedo ėmimo iš žandikaulių, atsisakydavo implantacijos. Džiaugiamės, kad dabar galėsime suteikti pagalbą didesnei daliai pacientų“.

www.odontologas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE