Gudručio vaistinė

Lietuvoje vienų gyvenančių moterų ir motinų dalis – viena didžiausių ES

Lietuvoje vienų gyvenančių moterų bei motinų dalis yra viena didžiausių Europos Sąjungoje (ES).

Eurostato duomenimis, 2009-aisiais Lietuvoje buvo 1 mln. 393 tūkst. namų ūkių.

Vienų gyvenančių moterų dalis sudarė 21 proc. namų ūkių ir nedaug atsiliko nuo Suomijos, kur šis rodiklis buvo didžiausias iš pateiktų ir siekė 22,7 procento.

Tuo metu vienų gyvenančių vyrų užpernai šalyje buvo 11,7 proc. – gerokai mažiau nei Vokietijoje, kur šis rodiklis siekė 17,5 procento.

Vienų gyvenančių motinų dalis iš visų namų ūkių Lietuvoje taip pat buvo tarp didžiausių ES. Tik su vaikais gyvenančių moterų Lietuvoje buvo 5,5 proc., tuo metu tik su vaikais gyvenančių vyrų – 1 procentas.

Vaikais apklausoje įvardijami jaunesni nei 15 metų žmonės, taip pat 15-24 metų jaunuoliai, kurie yra ekonomiškai neaktyvūs ir gyvena su tėvais, pavyzdžiui, iš namų neišvykę studentai.

Su vaikais gyvenančių porų dalis Lietuvoje 2009-aisiais buvo 20,7 proc. visų namų ūkių, o poros be vaikų sudarė 16,2 procento.

Dar 23,7 proc. namų ūkių Lietuvoje buvo įvardinti kaip „kiti” – pavyzdžiui, kartu gyvenantys du suaugę žmonės, kurie nėra pora, ar daugiau nei du kartu gyvenantys suaugusieji, nepaisant to, kiek tame namų ūkyje yra vaikų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE