REXSAN

Lietuvoje išimami iš rinkos nesaugūs kiniški elektriniai virduliai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie nesaugius 1 litro talpos elektrinius virdulius, importuotus iš Kinijos. Šių virdulių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl Lenkijos laboratorijoje nustatyto juslinių savybių pablogėjimo (nebūdingas mėginio skonis).
Šie virduliai (gamintojas „Jingliang Commercial Trade Co., Ltd., Kinija) išplatinti Lietuvoje, Austrijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Čekijoje, Estijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje.

Visa informacija apie šį skubų pranešimą perduota medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę vykdančiai Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo atvejo tyrimą.

Preliminariais duomenimis, į Lietuvos rinką iš Lenkijos galimai nesaugius elektrinius virdulius įvežė 2 importuotojai iš Kauno ir vienas tiekėjas iš Vilniaus (12 vnt. – R.Taparausko įmonė „Mažoji Simona“, Ukmergės g. 4-33, Kaunas, 219 vnt. – UAB „TC Prekyba“, R.Kalantos g. 32, Kaunas ir 24 vnt. – UAB „Vijotera“, Architektų g. 176-84, Vilnius).

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytus elektrinius virdulius (1 l talpos, baltos spalvos, brūkšninis kodas Nr. 5907468860083) grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Nuo šių metų pradžios Europos Komisija RASFF sistema paskelbė daugiau nei 30 pranešimų dėl įvairių nesaugių su maistu besiliečiančių gaminių, importuotų iš Kinijos.

 

Daugiau informacijos:

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE